Lidl - zabawki dla dzieci z Polski droższe niż dla Niemców
flickr.com
Autor Komunikaty prasowe - 25 Listopada 2019

Zabawki z Lidla droższe dla polskich dzieci niż dla Niemców. Sieciówka się tłumaczy

Lidl oferuje w Polsce drewniane zabawki marki Playtive Junior w cenach wyższych niż w Niemczech. Różnice są spore, bo wynoszą nawet 41 złotych. Co jest tego powodem?

Lidl w Polsce sprzedaje zabawki drożej niż w Niemczech

Lidl sprzedaje w Polsce drewniane zabawki marki Playtive Junior drożej niż w Niemczech. Jak informuje Finanse.wp.pl, sprawę wyśledził portal Dlahandlu.pl, robiąc analizę ofert sieci w obu krajach.

“Portal powołuje się na przykłady kuchni do zabawy marki Playtive Junior, którą Lidl w Polsce wycenił na 249 złotych, a w Niemczech na 49,99 euro, czyli ok. 214,45 złotych. Oprócz niej serwis wskazuje też na koszyk do zabawy Playtive Junior – nad Wisłą kosztuje 22,99 złotych, a u naszych sąsiadów 21,40 złotych” - pisze serwis Finanse.wp.pl.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

Lidl się tłumaczy

Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communication Lidla, powiedziała portalowi Finanse.wp.pl, że na ceny wspomnianych zabawek mają wpływ koszty ich transportu oraz magazynowania i, że w Polsce są one wyższe niż w Niemczech. Tłumaczy ona, że z zagranicy są sprowadzane jedynie te produkty, których nie sposób nabyć w Polsce, np. z powodu braku możliwości produkcji lub kupna konkretnego towaru w pożądanej ilości w kraju. Co więcej, przeszło 70 proc. obrotu Lidl Polska pochodzi ze sprzedaży produktów od polskich dostawców, według Aleksandry Robaszkiewicz.

Zakupy w Lidlu tańsze przez internet

Zdaniem szefowej do spraw komunikacji Lidla, klienci w Polsce ponoszą mniejsze koszty, robiąc zakupy przez internet, gdyż ceny dostaw są u nas korzystniejsze niż w Niemczech. “Biorąc pod uwagę zamawianie produktów poprzez sklep internetowy Lidl Polska naszą przewagą jest niski koszt przesyłki, który wynosi 9,99 zł, jak również darmowy koszt przesyłki przy zamówieniach powyżej 149 zł. W przypadku sklepu internetowego Lidl.de – kwoty te są znacznie wyższe” – wskazuje Robaszkiewicz, cytowana przez Finanse.wp.pl.

Waloryzacja emerytur 2020. Znamy już stawki i datę podwyżekWaloryzacja emerytur 2020. Znamy już stawki i datę podwyżekCzytaj dalej

Podatek VAT też ma znaczenie

Przedstawicielka Lidla zauważa, że różnica cen wynika również z innej kwoty podatku VAT, który Niemczech wynosi on 19 proc., natomiast w Polsce 23 proc. Rozbieżności można zauważyć także w kosztach produkcji opakowań oraz akcyzie.

“W tym przypadku ogromne znaczenie ma efekt skali – na rynku niemieckim działa ponad 3000 sklepów Lidl, w Polsce natomiast blisko 700. Lidl Niemcy, dzięki składaniu większych od Lidl Polska zamówień u producentów, może jeszcze częściej organizować atrakcyjne cenowo promocje produktowe” – wyjaśnia Robaszkiewicz.

Aplikacja Lidl Plus

Przedstawicielka porusza także kwestię, że dla polskich klientów często dostępne są na przykład specjalne promocje czy dni bezpłatnej dostawy. Co więcej, od pewnego czasu jest dostępna także aplikacja Lidl Plus, gdzie klienci mogą znaleźć m.in. kupony promocyjne.

W Polsce od czternastego listopada można dostać drewniane zabawki marki Playtive Junior, we wszystkich sklepach marki Lidl.

Black Week w Biedronce. Klientów czekają ogromne obniżki cenBlack Week w Biedronce. Klientów czekają ogromne obniżki cenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Dziecko wróciło z podstawówki ze sprawdzianem. Rodzice są oburzeni oceną nauczycielki
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News