Lidl rezygnuje z niektórych produktów
wikimedia
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Marca 2020

Lidl rezygnuje ze sprzedaży konkretnych produktów. Dość zaskakująca decyzja sieci

Lidl w Austrii zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży owoców i warzyw dostarczanych do magazynów transportem lotniczym. Spółka troszczy się o wizerunek firmy dbającej o środowisko naturalne. A transport lotniczy jest jednym z najbardziej szkodliwych środków transportu dla naszej planety.

Lidl rezygnuje z dostaw lotniczych

Z danych przytaczanych przez portal green-projects.pl wynika, że sektor lotniczy jest odpowiedzialny za około 5 proc. globalnego ocieplenia powodowanego przez ludzkość. Należy też pamiętać, że transport lotniczy generuje mnóstwo śmieci. Rocznie tylko podczas lotów powstaje ponad 5,7 milionów ton odpadów. Austriacki Lidl postanowił zrezygnować z dostaw lotniczych owoców i warzyw. Dla dobra planety.

Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyJuż w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyCzytaj dalej

Lidl podjął odważną decyzję

Jak zapewniają cytowani przez portal wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele spółki Lidl Austria, wprowadzone zmiany nie powinny rzutować na wielkość i atrakcyjność oferty tego typu produktów, które należą do najważniejszego asortymentu w sklepach spożywczych wszystkich formatów detalicznych.

Polacy zabrali głos w sprawie wyborów prezydenckich. Wyniki ankiety mogą zaskoczyć rządzącychPolacy zabrali głos w sprawie wyborów prezydenckich. Wyniki ankiety mogą zaskoczyć rządzącychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Sondaż, jakiego jeszcze nie było. Wiemy, co stanie się, jeśli wybory nie zostaną przełożone

- Nadal co tydzień oferujemy ponad 140 różnych rodzajów owoców oraz warzyw i zapewniam wszystkich, że to się nie zmieni - zapewnia Alessandro Wolf, dyrektor generalny Lidl Austria.

Lidl robi to dla naszego wspólnego dobra

Zgodnie z szacunkami ekspertów, taka sama ilość owoców i warzywa przewożona do centrum logistycznego sieci Lidl drogą lotniczą generuje aż 27 razy więcej gazów cieplarnianych niż transport do tej samej destynacji drogą kolejową, lądową czy morską.

Odpowiedzialna decyzja sieci Lidl spowoduje, że w marketach firmy zabraknie m.in takich produktów, jak kiwano, pitaji zwanej też “smoczym owocem”, świeżych fig czy szparagów. Jak twierdzi Lidl, niemal połowa żywności sprzedawanej w austriackich sklepach pochodzi obecnie od regionalnych dostawców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Seria pożarów na Ursynowie. Mieszkańcy boją się podpalacza, musieli uciekać na balkony
  2. Lekarze będą mogli odstąpić od leczenia osób z koronawirusem. Zaskakujące doniesienia z Niemiec
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News