Lidl - oszuści zrobią cię na szaro
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 23 Października 2019

Klienci Lidla znowu na celowniku oszustów. Nie daj się nabrać

Lidl to jedna z najpopularniejszych marek marketów w Polsce. Oszuści chcą to wykorzystać. Uważaj na maila z dużym logo sieci i podejrzaną nazwą nadawcy - możesz wpaść w pułapkę. W żadnym wypadku nie odpowiadaj na wiadomość z podejrzanego adresu, wysyłając swoje dane osobowe. Podajemy szczegóły, na co uważać.

Lidl - uważaj na podejrzanego maila

Lidl, popularna niemiecka sieciówka stała się przykrywką dla oszustów. Ci podszywają się pod znaną sieć, organizując fałszywy konkurs. O co dokładnie chodzi? “Komputer Świat” przybliża sprawę i przypomina, by uważać na maile z dużym logo Lidla, które w pierwszej chwili wyglądają na wiarygodne. Jednak posiadają pewien szczegół, który powinien być dla ciebie ostrzeżeniem, a jest nim adres nadawcy: mail2.anaurk.info.

Będzie nowy system emerytalny. Nie spodoba się wam źródło finansowaniaBędzie nowy system emerytalny. Nie spodoba się wam źródło finansowaniaCzytaj dalej

Niebezpieczny link

Gdy klikniemy w zamieszczony w wiadomości link, zostaniemy przekierowani na fałszywą stronę Lidla, gdzie zobaczymy ankietę. Celem jej “finalizacji”, wymagane jest na końcu podanie imienia, nazwiska, adresu i uwaga: numeru karty płatniczej. By potwierdzić nasze dane oszuści żądają zapłaty w kwocie 9 zł. Takim sposobem ludzie przekazują przestępcom swoje wrażliwe dane, z którymi mogą zrobić, co dusza zapragnie.

Uważaj, w co klikasz

Nieważne jak często wielkie firmy przestrzegają przed fałszywymi konkursami, w których podszywający się pod nie oszuści chcą, w najlepszym wypadku, wyłudzić od ludzi ich dane personalne - klienci wciąż dają się nabić w butelkę. Pamiętaj: pod żadnym pozorem nie podawaj w podejrzanych miejscach w internecie swojego numeru karty, daty jej ważności oraz numeru CVC.

Możesz pozbyć się w ten sposób swoich oszczędności! Uważaj też, w co klikasz. Gdy otworzysz załącznik do maila z nieznanego adresu lub klikniesz w przesłany link, również wiele ryzykujesz. Możesz zostać przekierowany do instalacji szkodliwego oprogramowania, które zainfekuje twój komputer i przekaże nad nim kontrolę przestępcom.

Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracyNawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Tata ostatni raz przytula córkę. Dziecko nie przeżyło, takie piekło zgotowała jej matka i konkubent
  6. Bardzo złe wiadomości dla Tadeusza Rydzyka. Jest gorzej, niż myślał

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News