Lidl wprowadza od poniedziałku nowe rozwiązanie
Wikipedia/Leinad
Autor Radosław Święcki - 23 Kwietnia 2020

Lidl: Na zakupy pójdziesz bez portfela. Sieciówka wprowadza rewolucyjne rozwiązanie

Od przyszłego tygodnia klienci wszystkich sklepów sieci Lidl Polska będą mogli korzystać z usługi Lidl Pay – wynika z ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl. Dotychczas z płatności za pomocą smartfona mogli korzystać klienci 1/3 placówek.

Lidl z nową usługą

Lidl wprowadził usługę Lidl Pay już w marcu, ale dotychczas była ona dostępna w 200 z ok. 700 sklepów sieci w Polsce, w ramach pilotażu. W fazie testowej rozwiązanie udostępniono wyłącznie pracownikom firmy i ich rodzinom. Teraz jednak Lidl Pay wychodzi z pilotażu i udostępnione zostanie szeroko, wszystkim osobom chętnym do skorzystania z usługi.

Dzięki nowej funkcji klienci zapłacą za zakupy w dyskontach sieci przy pomocy swojego smartfonu - bez dotykania banknotów oraz bez wprowadzania numeru PIN na terminalu płatniczym. Dodatkowym atutem rozwiązania - względem konkurencyjnych Google Pay i Apple Pay - ma być przyspieszenie procesu płatności (wyeliminowanie jednego, dodatkowego kroku przy płaceniu za zakupy).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

Nasz sąsiedzki kraj pozwolił już na zagraniczne podróże. Otwiera również siłownie i szkoły jazdyNasz sąsiedzki kraj pozwolił już na zagraniczne podróże. Otwiera również siłownie i szkoły jazdyCzytaj dalej

- Lidl Pay to nowa funkcjonalność dedykowana użytkownikom aplikacji Lidl Plus, która pozwala zaoszczędzić czas przy kasie, poprzez dodanie do aplikacji karty płatniczej. W efekcie skanując kartę Lidl Plus czytnikiem w strefie kas, jednocześnie naliczane są rabaty oraz dokonywana jest płatność. Funkcjonalność ta będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus. By korzystać z tego rodzaju płatności, klienci będą musieli zdefiniować kod PIN lub odcisk palca (touch ID), a następnie dodać kartę płatniczą – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Portal przypomina, że pierwsze informacje o wprowadzeniu usługi Lidl Pay w Polsce pojawiły się już w czerwcu ub.r., kiedy to w aplikacji dyskontera Lidl Plus pojawił się na krótko moduł pozwalający na podpinanie karty płatniczej. Usługa wtedy jeszcze nie działała, a jakiekolwiek odniesienia do niej w aplikacji szybko zostały ukryte.

Sieć rozpoczęła w Polsce pierwsze, wewnętrzne testy usługi płatności mobilnych w listopadzie ub.r. Pierwsza faza testowa prowadzona była na bardzo niewielką skalę, przez kilka miesięcy.

Dobra propozycja dla niektórych dłużników. Zadłużenia już ich nie pogrążąDobra propozycja dla niektórych dłużników. Zadłużenia już ich nie pogrążąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa
  2. U niektórych pacjentów koronawirus atakuje układ nerwowy. Opublikowano najnowsze badania
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News