Lidl testuje nowe stoisko
BiznesInfo
Autor Radosław Święcki - 22 Listopada 2020

Lidl wprowadza nową sekcję w sklepach. Sieć goni Biedronkę i oferuje nowe niespodzianki

Lidl wprowadza nową sekcję sklepach. Chodzi o tzw. stojaki prasowe, które na razie będą testowane w 11 sklepach. Tym samym sieć idzie w ślady swojego konkurenta, czyli Biedronki, który oferuje gazety i czasopisma już od kilku lat.

Lidl z nową sekcją

Lidl testowo wprowadza nową sekcję w części sklepów, czyli tzw. stojaki prasowe. Sieć chce sprawdzić, czy gazety i czasopisma znajdą w jej placówkach swoich odbiorców, zwłaszcza, że w okresie pandemii wielu odbiorców może mieć trudności w dotarciu do niej, choć sytuacja pod tym względem nie jest tak tragiczne jak w przy pierwszej fali, gdy przez kilka tygodni zamknięte były Empiki.

Testy obejmą na razie 11 sklepów i jak mówi w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl przedstawicielka sieci od wyników tych testów, będą zależały dalsze decyzje w zakresie wprowadzenia stojaków z prasą na stałe we wszystkich placówkach.

- Sprawdzamy różne zestawienie tytułów; staramy się zapewnić odpowiedni dobór prasy codziennej, tytułów ogólnoinformacyjnych, biznesowych, ale i też czasopism rozrywkowych. Dalsze szczegóły projektu przekażemy po przeprowadzeniu testu – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications w spółce Lidl Polska.

Jakie gazety będą mogli znaleźć klienci we wspomnianych 11 placówkach? Zadowoleni będą miłośnicy polityki i to niezależnie od poglądów, bowiem na stojaku dostępne będą z jednej strony m.in. „Polityka” czy „Newsweek”, a z drugiej „Gazeta Polska”, czy tygodnik braci Karnowskich „Sieci”. Ale zadowolone będą również panie, gdyż będą mogły nabyć m.in. "Elle", "Vogue", czy „Przyjaciółkę”. Na stojakach będą dostępne również takie tytuły jak m.in. „CD Action”, czy tytuły dedykowane dzieciom.

Tam jest gorzej niż w Polsce. Jeden europejski kraj bije rekordy umieralności na COVID-19Tam jest gorzej niż w Polsce. Jeden europejski kraj bije rekordy umieralności na COVID-19Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. Magdalena Ogórek znów szczuje na Strajk Kobiet? Karygodne: "Idź zwracać na siebie uwagę gdzie indziej. Do pani Lempart np."
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia
NFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyNFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyCzytaj dalej

Lidl idzie w ślady Biedronki

Lidl jak zauważa portal idzie w ślady swojego największego konkurenta, czyli Biedronki, gdzie prasa jest dostępna w większości placówek od kilku lat. W 2018 roku sieć informowała, że dzienniki ogólnopolskie, tygodniki opinii czy magazyny poradnikowe i rozrywkowe dostępne są w 2245 sklepach sieci, a w ponad 1840 placówkach kupić można również dzienniki regionalne.

– Chcąc odpowiadać na oczekiwania klientów stale uatrakcyjniamy asortyment produktów dostępnych w sieci sklepów Biedronka. Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty tytułów prasowych po to, by zapewnić możliwość zakupu najpopularniejszych gazet podczas codziennych zakupów. Dodatkowo, mając na uwadze, że nasi klienci chcą wiedzieć, co dzieje się w ich najbliższej okolicy, proponujemy im regionalny dziennik, najchętniej czytany w danej części kraju – informowała wówczas w komunikacie Biedronki Monika Krawczyk, kupiec odpowiedzialny za ofertę prasy w sieci sklepów Biedronka.

W placówkach sieci kupić można m.in. najpopularniejsze polskie tabloidy, czyli „Fakt” i „Super Express”, ale też tygodniki opinii jak wspomnianą „Politykę”, czy „Newsweek Polska”. Ponadto w ofercie znajdują się m.in. „Nasz Dziennik”, „Tele Tydzień”, „Przyjaciółka”, „Kobieta i życie”, „Tina”, ale też tytuły motoryzacyjne i sportowe.

W czerwcu tego roku jak przypominają wiadomoscihandlowe.pl Biedronka rozpoczęła pilotażowy projekt sprzedaży tygodników lokalnych w wybranych sklepach. Prasa w placówkach sieci dostępna jest na specjalnych ekspozytorach, umieszczonych najczęściej przed linią kas.

Czy Polacy otrzymają rekompensaty za wyższe rachunki? Ministerstwo się wykręcaCzy Polacy otrzymają rekompensaty za wyższe rachunki? Ministerstwo się wykręcaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Rusin rozrabia w Warszawie. Interweniować musiała policja, poszło o waciki
  2. Stracisz prawo jazdy za agresję na drodze? Nowe przepisy w prawie o ruchu drogowym
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Radio Zet podało właśnie tragiczną wiadomość. Uczestnik mundialu zginął w wypadku, miał tylko 33 lata
  7. Jeśli nie wyrzuciłeś starego miksera masz wielkie szczęście. Zrobisz nim najlepsze, bajecznie łatwe, przepyszne ciasto
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News