Lidl
Geograph.ie, Albert Bridge
Autor Komunikaty prasowe - 22 Października 2019

W Lidlu i Biedronce kupił 2 tony towaru. Teraz trafi za kraty

Lidl i Biedronka - usiłowano przemycić na Ukrainę ponad dwie tony artykułów zakupionych w marketach tych firm. Towary zostały znalezione w autobusie zatrzymanym przez celników na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szczeginie. Mowa tu o dwóch tonach towaru.

Lidl i Biedronka - zakupione towary usiłowano przemycić na Ukrainę

Lidl i Biedronka - próbowano przemycić dwie tony produktów zakupionych w marketach tych sieci. Ukraińska Państwowa Służba Celna ze Lwowa poinformowała o całym zdarzeniu w mediach społecznościowych oraz zamieściła zdjęcia przemycanych artykułów. Portal Wiadomoscihandlowe.pl informuje, co można znaleźć na fotografiach: “Widać na nich m.in. jogurty Fruvita, płyn Cler, czy parówki pod marką własną Biedronki, a także ser Lovilio (marka własna Lidla). Spośród produktów markowych, do autobusu schowano m.in. ser żółty Mlekovity oraz majonez Hellmann's”. Jest widoczne na zdjęciach, że towary, które kupiono w Polsce umieszczono we wszystkich możliwych miejscach w autokarze, nie pominięto nawet kabiny kierowcy.

Łączna waga to 2107 kg

Artykuły, które próbowano przemycić ważyły łącznie ponad dwie tony, dokładnie 2107 kg. Oprócz wspomnianych wyżej produktów, widocznych na zdjęciach zamieszczonych w internecie przez celników, w autokarze znaleziono również 120 litrów mleka z Polski.

Przemytnik to obywatel Ukrainy

Państwowa Służba Celna z Lwowa poinformowała, że kierowca autobusu to 27-letni obywatel Ukrainy, mieszkaniec Iwano-Frankiwska. Towary, które wywoził do swojego kraju nie zostały przez niego zgłoszone, co traktowane jest jako przestępstwo. Na miejscu został sporządzony raport o popełnieniu przestępstwa i przekazano sprawę do sądu, w którego rękach jest wymierzenie kary.

Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracyNawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracyCzytaj dalej

“Zabicie przemysłu przetwórczego”

Pod postem opublikowanym przez celników na Facebooku wywiązała się dyskusja Ukraińców, którzy nie kryli zdziwienia z powodu całej sprawy. Największe zdumienie wywołał fakt, że żywność z Polski/UE przemycana jest na teren ich kraju, a nie odwrotnie. Według niektórych, sytuacja stanowi efekt "zabicia przemysłu przetwórczego" na Ukrainie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Tata ostatni raz przytula córkę. Dziecko nie przeżyło, takie piekło zgotowała jej matka i konkubent
  6. Bardzo złe wiadomości dla Tadeusza Rydzyka. Jest gorzej, niż myślał

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News