Lidl Pay zadebiutuje na polskim rynku na początku 2020 roku
By Artur Andrzej - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42858249
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Listopada 2019

Lidl wprowadza zupełnie nowy sposób płatności w sklepach. Klienci mogą być zdziwieni

Lidl zamierza wprowadzić nowy sposób płatności mobilnych - Lidl Pay. Dzięki usłudze klienci będą mogli płacić za zakupy w sklepach niemieckiej sieci za pośrednictwem aplikacji mobilnej Lidl Plus.

Lidl szuka nowych rozwiązań

Lidl planuje wprowadzić do Polski nową metodę płatności. Usługa Lidl Pay zadebiutuje na polskim rynku na przełomie stycznia i lutego 2020 roku - informuje businessinsider.pl. Niemiecka sieć wystartowała właśnie z programem pilotażowym usługi. W rozmowie portalem Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communication w Lidl Polska potwierdziła wprowadzenie Lidl Pay. Póki co testy nowego sposobu płatności są przeprowadzane na niewielką skalę i mają na celu weryfikację technicznego działania usługi.

Jak to działa?

Do tej pory Lidl oferował usługę tylko na hiszpańskim rynku. Na czym polega to rozwiązanie? Klienci podpinają do aplikacji Lidl Plus swoją kartę płatniczą, a potem dokonują autoryzacji operacji w swoim banku. Płatność za dokonane zakupy odbywa się poprzez wygenerowanie kodu QR w aplikacji, który potem jest skanowany na czytniku kasowym w sklepie.

Biedronka może spodziewać się tłumów. Kurczak za 80 groszy, wędliny za 1 złotyBiedronka może spodziewać się tłumów. Kurczak za 80 groszy, wędliny za 1 złotyCzytaj dalej

Z aplikacji korzystają miliony

Aplikacja Lidl Plus jest dostępna w Polsce od kwietnia tego roku. Klienci mogą w niej znaleźć m.in. spersonalizowaną kartę z kodem kreskowym, kupony rabatowe, promocje, a także wykaz paragonów za zrealizowane zakupy w dyskoncie. Z danych Gemiusa wynika, że we wrześniu z aplikacji Lidl Plus korzystało 3,98 mln użytkowników.

W Polsce sieć posiada około 700 sklepów i zatrudnia około 15 tysięcy pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopak miał mieć operację, zostawił na ciele wiadomość dla lekarza. Chirurg dochodził do siebie 30 minut
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News