Lidl
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 13 Stycznia 2020

Lidl wprowadza zupełnie nowy sposób płatności. Dużo wcześniej, niż myślano

Lidl Polska już niebawem wprowadzi dla wszystkich swoich klientów możliwość płatności mobilnych Lidl Pay. “Portal wiadomoscihandlowe.pl informował już w listopadzie 2019 r., że prawdopodobnie w lutym 2020 r. z płatności Lidl Pay będą mogli korzystać wszyscy klienci polskich sklepów dyskontera” - jak podaje serwis. Obecnie są już dostępne informacje potwierdzające, że usługa zacznie działać już w najbliższych dniach.

Lidl Pay docelowo w Polsce

Lidl Pay docelowo ma się pojawić w Polsce - ta wiadomość jest znana już od czerwca 2019 r. Wówczas w aplikacji Lidl Plus pojawił się przejściowo moduł, który pozwalał na podpinanie karty płatniczej. Usługa Lidl Pay jeszcze wówczas nie funkcjonowała i wszelkie korelacje z nią w aplikacji zniknęły w mgnieniu oka.

Sieć Lidl rozpoczęła testy w listopadzie

W listopadzie zeszłego roku portal Wiadomoscihandlowe.pl podał informację, że Lidl rozpoczął testy swojej autorskiej usługi płatności mobilnych. Pilotaż prowadzono jedynie przez kilka miesięcy i to na niewielka skalę, jednak planowano, że zostanie udostępniony dla wszystkich klientów naszego kraju już w lutym 2020 r.

Lidl Pay to kwestia najbliższej przyszłości

Obecnie pojawiły się najnowsze informacje, z których wynika, że udostępnienie Lidl Pay na szeroką skalę jest kwestią najbliższej przyszłości. “Sebastian Rennack, analityk sektora handlu Lebensmittel Zeitung opublikował zdjęcia, z których wynika, że pracownicy polskich sklepów Lidla otrzymali już instrukcje, które mają im pomóc w zachęcaniu klientów do korzystania z Lidl Pay” - informuje portal Wiadomoscihandlowe.pl.

Ile dać księdzu po kolędzie? Polacy zdradzają, ile najmniej wypada dać Ile dać księdzu po kolędzie? Polacy zdradzają, ile najmniej wypada dać "do koperty"Czytaj dalej

Transformacja cyfrowa sieci Lidl

Wprowadzenie na rynek i uruchomienie sposobu płatności Lidl Pay jest kolejnym posunięciem sieci Lidl na drodze cyfrowej transformacji. Dyskont trzy lata temu uruchomił w Polsce sklep internetowy lidl-sklep.pl, aplikację mobilną Lidl Plus, platformę do rezerwacji win - winnicalidla.pl oraz serwis turystyczny serwis turystyczny - lidl-podroze.pl. Ten ostatni Lidl jednak zamknął kilka tygodni wstecz.

Jak korzystać z aplikacji Lidl Pay

Aby korzystać z usługi Lidl Pay wystarczy jedynie podpiąć do aplikacji Lidl Plus swoją kartę kartę płatniczą, a kolejno wydać autoryzację dla tej operacji, w zależności od sposobu, jaki mamy ustawiony dla tej czynności w swoim banku. W celu zapłacenia za zakupy należy wygenerować w aplikacji Lidl Plus kod QR, który musi być zeskanowany przy kasie w sklepie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Słowikowa przerywa milczenie ws. Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt się nie spodziewał, ujawniła wszystko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News