Minister Rolnictwa w ostrych słowach o Lidlu
wikimedia/Artur Andrzej,(CC BY-SA 4.0)
Autor Redakcja BiznesInfo - 11 Września 2020

Porażające słowa ministra rolnictwa. Sieciówka Lidl porównana do stodoły

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w krytycznych słowach wypowiedział się na temat sieci handlowych Biedronka i Lidl. Sytuacja miała miejsce podczas Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu. W dość ostrych słowach określił warunki w jakich znajdują się sklepy, dodatkowo stawiając poważne zarzuty.

Minister Rolnictwa krytykuje. Oberwał Lidl i Biedronka

Słowa Ministra Rolnictwa skierowane do największych sieci handlowych są zadziwiające. Jan Krzysztof Ardanowski stwierdził, że dorabiają się one kosztem dostawców, a przy tym zarzucił, że sklepy Lidla wyglądają niczym "nowoczesna stodoła". Słowa jakimi Minister Rolnictwa określił hegemonów wśród supermarketów w Polsce podał portal wiadomoscihandlowe.pl

Skosisz trawnik pod domem, grozi nawet 5 tys. zł kary. Zablokują nawet rozpalenie w kominkuSkosisz trawnik pod domem, grozi nawet 5 tys. zł kary. Zablokują nawet rozpalenie w kominkuCzytaj dalej

- Zasada funkcjonowania sieci handlowych to tak się zorganizować, żeby nie ponosić żadnych kosztów, przerzucić wszystkie koszty na dostawców i na tym bardzo dobrze zarobić - mówił Ardanowski.

Warto dodać, że Biedronka ma już na swoim koncie zarzuty Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie polityki względem klientów i dostawców. Dodatkowo Minister postanowił odnieść się do formy dzisiejszego łańcucha dostaw i uznał, że detaliści wykorzystują trend kupowania lokalnych produktów i zarabiają na dostawcach. Uważa, że zarządcy największych sklepów kierują się strategią, która polega na przerzuceniu kosztów na dostawców.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Polsat przekazał niepokojącą informację. Dotyczy zakażonej kobiety z Bytomia, pierwszy taki przypadek w Polsce

"Czym jest duży sklep, choćby Lidl? Nowoczesną stodołą"

Minister Rolnictwa w swojej wypowiedzi zawarł kilka ostrych słów na temat sieci Lidl. W dość niewybrednych słowach porównał niemiecką sieciówkę do stodoły.

- Czym jest duży sklep, choćby Lidla? Bardziej nowoczesną stodołą. Wszystkie koszty ponoszą dostawcy, na których wymusza się dokładnie wszystko. To nie jest tylko kwestia tego, gdzie sieci będą się zaopatrywać. Będą się zaopatrywać lokalnie, bo jest taka moda. Przekonaliśmy konsumentów, żeby kupowali produktu polskie, Niemcy przekonali Niemców, żeby kupowali produkty niemieckie, a Francuzi – francuskie - cytuje słowa Ministra portal wiadomoscihandlowe.pl.

Przy okazji Ardanowski wskazał, że "rolnicy mogą tyrać jak woły, ponosić wszelkie ryzyka: klimatyczne, covidowe, a i tak na tym nie zarobią, bo zarabiają sklepy".

Urządzenie wciągnęło pieniądze, a transakcja się nie odbyła. Co zrobić, gdy dojdzie do awarii wpłatomatu?Urządzenie wciągnęło pieniądze, a transakcja się nie odbyła. Co zrobić, gdy dojdzie do awarii wpłatomatu?Czytaj dalej

Ardanowski w krytycznych słowach wypowiedział się także na temat Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Nazwał ją "zbiorem zagranicznych firm, które pracują w Polsce", przy okazji zaznaczając, że sieci handlowe nie płacą odpowiedniej stawki rolnikom, którzy zaopatrują ich w niezbędne produkty i żywność.

- Sieci oczywiście teraz robią Ryneczek Lidla, wyspę ekologiczną, półeczkę bio, bo tego potrzebują konsumenci. Dobrze, niech robią. […] Ale dochody, które mają sieci handlowe, powinny być u rolników, u przetwórców, u tych którzy ciężko pracują, a nie u tych, którzy wybudowali w miasteczku stodołę - mówi Minister.

W rozmowach uczestniczył także jeden z przedstawicieli Lidla, Ryszard Machoj. Pod koniec rozmowy Minister przeprosił przedstawiciela firmy, że w stronę reprezentowanej przez niego firmy poleciały najmocniejsze słowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska przekazała fantastyczną wiadomość. Tysiące fanów tylko na to czekało
  2. Jeden z uczestników programu TTV nie żyje. Prawdopodobnie odebrał sobie życie, sprawa nadal budzi kontrowersje wśród opinii publicznej
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Koszmarny wypadek. Ford wypadł z drogi, rozwalił przystanek. Nie żyje 67-letni mężczyzna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News