Lidl ujawnia swoje wyniki
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 10 Września 2019

Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić

Lidl ujawnił swoje wyniki. W raporcie CSR, w którym przedstawia wyniki z ostatnich lat. Co najbardziej zainteresuje, sieć przedstawia też swoje płace oraz wyniki finansowe z poszczególnych lat obrotowych.

Lidl opublikował raport ze swojej działalności. Z niego możemy dowiedzieć się o wynikach finansowych sieciówki z Niemiec, ale także o liczbie jej sklepów. Na koniec lutego 2019 roku Lidl miał w Polsce 673 sklepy, co sprawiło, że udział sieci w rynku wyniósł 7,2%. Bankier.pl, podając za raportem Lidla, informuje, że sieć w ciągu ostatnich dwóch lat otworzya 64 nowe sklepy.

Natomiast w roku obrotowym 2019/2020 sieciówka zamierza otworzyć 40 kolejnych lokali, co pozwoli przebić mu pułap 700 lokali w Polsce i zwiększy jego udział w rynku. Co zaś się tyczy pracowników, pod koniec lutego 2019 roku sieć zatrudniała 17 561 pracowników, co w roku obrotowym 2018/2019 kosztowało sieć 839 814 300 złotych na płace zatrudnionych. Z kolei obrót sieci wynosi obecnie 18,3 mld złotych.

Lidl ujawnia wyniki finansowe i płace

Nowozatrudnieni pracownicy sklepu zagarniają od 3100 złotych do 3850 złotych brutto. Dwa lata stażu skutkują wzrostem płac od 3450 złotych brutto do 4350 złotych brutto. Wyższe pieniądze zgarnąć można w magazynach sieci, gdzie pracownik na wózku widłowym zgarnia 4050 złotycb brutto na start, a po trzech latach otrzymuje 4900 złotych brutto.

- Jednak o pozycji na rynku pracy w Polsce decyduje nie tylko atrakcyjne – wyższe od średnich zarobków w handlu – wynagrodzenie, ale również szereg dodatkowych świadczeń i benefitów. Nasi pracownicy objęci są bezpłatną prywatną opieką medyczną, otrzymują także bony i paczki świąteczne oraz bony okolicznościowe. Lidl Polska od wielu lat realizuje politykę równego traktowania pracowników – niezależnie od płci – pensje są standardowo równe dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach - mówi członek zarządu Lidl Polska, Wolfgang Hennen.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News