Lidl ujawnia swoje wyniki
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 10 Września 2019

Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić

Lidl ujawnił swoje wyniki. W raporcie CSR, w którym przedstawia wyniki z ostatnich lat. Co najbardziej zainteresuje, sieć przedstawia też swoje płace oraz wyniki finansowe z poszczególnych lat obrotowych.

Lidl opublikował raport ze swojej działalności. Z niego możemy dowiedzieć się o wynikach finansowych sieciówki z Niemiec, ale także o liczbie jej sklepów. Na koniec lutego 2019 roku Lidl miał w Polsce 673 sklepy, co sprawiło, że udział sieci w rynku wyniósł 7,2%. Bankier.pl, podając za raportem Lidla, informuje, że sieć w ciągu ostatnich dwóch lat otworzya 64 nowe sklepy.

Natomiast w roku obrotowym 2019/2020 sieciówka zamierza otworzyć 40 kolejnych lokali, co pozwoli przebić mu pułap 700 lokali w Polsce i zwiększy jego udział w rynku. Co zaś się tyczy pracowników, pod koniec lutego 2019 roku sieć zatrudniała 17 561 pracowników, co w roku obrotowym 2018/2019 kosztowało sieć 839 814 300 złotych na płace zatrudnionych. Z kolei obrót sieci wynosi obecnie 18,3 mld złotych.

Nie przechodź z dzieckiem przez ścieżkę rowerową. Czeka na Ciebie 5 tys. zł mandatuNie przechodź z dzieckiem przez ścieżkę rowerową. Czeka na Ciebie 5 tys. zł mandatuCzytaj dalej

Lidl ujawnia wyniki finansowe i płace

Nowozatrudnieni pracownicy sklepu zagarniają od 3100 złotych do 3850 złotych brutto. Dwa lata stażu skutkują wzrostem płac od 3450 złotych brutto do 4350 złotych brutto. Wyższe pieniądze zgarnąć można w magazynach sieci, gdzie pracownik na wózku widłowym zgarnia 4050 złotycb brutto na start, a po trzech latach otrzymuje 4900 złotych brutto.

- Jednak o pozycji na rynku pracy w Polsce decyduje nie tylko atrakcyjne – wyższe od średnich zarobków w handlu – wynagrodzenie, ale również szereg dodatkowych świadczeń i benefitów. Nasi pracownicy objęci są bezpłatną prywatną opieką medyczną, otrzymują także bony i paczki świąteczne oraz bony okolicznościowe. Lidl Polska od wielu lat realizuje politykę równego traktowania pracowników – niezależnie od płci – pensje są standardowo równe dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach - mówi członek zarządu Lidl Polska, Wolfgang Hennen.

Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć "nie widzi negatywnych skutków podwyżek cen"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Mężczyzna był królem parkietu na weselu. W pewnym momencie dwukrotnie spoliczkował swoją partnerkę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News