Lidl
wikimedia, Jérémy-Günther-Heinz Jähnick
Autor Komunikaty prasowe - 9 Listopada 2019

Starsze osoby będą zachwycone! Lidl przygotował dla nich wyjątkową niespodziankę

Lidl od wielu lat ma szczytny cel, za którym bezkompromisowo podąża, a jest nim zwiększenie świadomości Polaków odnośnie żywienia. Tym razem dyskont we współpracy z Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej wydaje nową pozycję książkową pod tytułem: „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku”. Wiemy, kiedy się ukaże.

Lidl troszczy się o zdrowie Polaków

Lidl od wielu lat podąża za szczytnym celem, który sobie obrał, a jest nim zwiększenie świadomości Polaków odnośnie żywienia.Tym razem dyskont we współpracy z Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej wydaje nową pozycję książkową pod tytułem: „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku”, która jest “dziesiątą książką wydaną przez Lidla, trzecią opublikowaną wraz z NCEŻ i trzecią z cyklu „Jeść Zdrowiej” - jak informuje Superbiz.se.pl. Będzie ją można nabyć w ramach akcji promocyjnej od nadchodzącego wtorku, czyli 12 listopada, we wszystkich sklepach Lidla

Problemy ze zdrowiem wynikiem złego odżywiania

Z badań wynika, że około 70% chorób osób starszych wynika z nieprawidłowego odżywiania. Istotnym faktem jest, że każda grupa wiekowa ma inne zapotrzebowania żywieniowe i dlatego tym razem Lidl wyszedł naprzeciw seniorom, dedykując im swoją najnowszą książkę. Starsi ludzie są grupą, dla której zagadnienia odpowiedniego odżywiania są wyjątkowo istotne, a jednocześnie nie są za często brane pod lupę. Dla osób w podeszłym wieku zmiana nawyków żywieniowych może nie być łatwa, jednak może okazać się niezbędna. Wszystko to zostało wzięte pod uwagę przy tworzeniu książki, na temat której wypowiedział się dyrektor Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz:

“Zawarte w książce porady i przepisy oparte są na Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym, która została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia w 2017 r. na podstawie najbardziej aktualnych zaleceń WHO. Podstawą piramidy jest oczywiście ruch, odpowiednie nawodnienie oraz właściwa ilość warzyw i owoców. To prosty przepis na dłuższe życie! Dzięki współpracy z Lidlem możemy szerzyć tę wiedzę” - cytuje portal Superbiz.se.pl.

Drastyczna podwyżka podatku opustoszy portfele setek tysięcy Polaków. Ceny wzrosną nawet o 150 proc.Drastyczna podwyżka podatku opustoszy portfele setek tysięcy Polaków. Ceny wzrosną nawet o 150 proc.Czytaj dalej

Zbierz naklejki, odbierz książkę

Pozycję książkową „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku” można będzie dostać w sklepach sieci Lidl w całej Polsce. Żeby stać się jej posiadaczem wystarczy jedynie zdobyć sześć naklejek, które przyznawane są klientom, robiącym zakupy w kwocie co najmniej 60 zł. O szczegółach akcji promocyjnej można dowiedzieć się ze strony www.lidl.pl. Potrwa ona od 12 listopada do 7 grudnia bieżącego roku lub też do wyczerpania zapasów.

“Cieszymy się, że możemy oddać w ręce Klientów naszą najnowszą książkę. Tym razem kierujemy ją do Seniorów – rodziców, dziadków, znajomych. Wiemy, że ich potrzeby różnią się od potrzeb najmłodszych, dlatego wymagają osobnego omówienia. Chcemy inspirować Polaków i edukować ich żywieniowo. Tym bardziej cieszymy się, że to już kolejna publikacja opracowana we współpracy z ekspertami z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Życząc seniorom “sto lat” warto podarować im naszą publikację i przekazać zawartą w niej wiedzę, aby cieszyć się w tym okresie życia pełnym zdrowiem” - powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication, Lidl Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News