Sklep sieci Lidl, pracownicy Lidla zarabiają dużo
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 4 Sierpnia 2019

Sprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysoka

Ile płacą w Lidlu? Lidl zachęca do pracy coraz większymi zarobkami. W dobie rynku pracownika sieć musi zdecydowanie podwyższać pensje i standardy pracy, aby znaleźć chętnych. W związku z tym pensje osób zatrudnionych na stanowisku kasjera sięgają już naprawdę wysokich progów.

Jak informuje Dziennik Zachodni już na starcie czyli zaraz po przejściu rekrutacji i rozpoczęciu pracy Lidl oferuje kasjerowi 3 100 zł. To kwota startowa, później może być już tylko lepiej. Ostatnią transze podwyżek sieć dyskontów Lidl zrealizowała w marcu 2019 r. Od marca właśnie każdy pracownik Lidla zarabia o 10% więcej. Sieć pokazuje też w ten sposób, że jest świadoma inflacji i wzrostu cen. Chociaż na tle pracowników niemieckiego Lidla pensje te wciąż nie wyglądają zbyt dobrze, to na krajowym rynku pracy sytuacja przedstawia się już z goła inaczej i lepiej. W przypadku pracowników niemieckiego Lidla można zarobić podobne sumy, co w Polsce z taką jednak różnicą, że stawki te są w euro, Zarobki oferowane przez firmę Lidl w Nieczech są bardzo duże. Plasują się na poziomie 4,5 tys. euro.

Lidl dobrym pracodawcą

Do konca roku 2019 Lidl planuje zatrudnić 1300 nowych pracowników do swoich 630 sklepów. Niemiecka sieć zdaje sobie sprawę, że nie jest to zadanie łatwe, bowiem mamy obecnie do czynienia z brakami wśród pracowników na obrzasze niemal całego kraju. Sieć będzie więc zachęcała do siebie wyższymi zarobkami niż na podobych stanowiskach u konkurencji i dobrym pakietem socjalnym. Wśród benefitów pracownicy mogą znaleźć m.in. kartę Multisport, prywatną opiekę medyczną, dofinansowania do kursów językowych. Praca w Lidl to więc nie tylko wysokie pensje, ale i spory pakiet socjalny.

Lidl - jakie pensje w 2019

Ile zarabia kasjer w Lidlu? W chwili obecnej nowo przybywający do Lidla liczyć mogą na zarobki w granicach 3100 - 3850 zł brutto. W przypadku większego niż roczny stażu pracy, zarobki podniosą się do widełek 3250 - 4050 zł brutto. Jeszcze bardziej doświadczeni pracownicy czyli tacy, którzy spędzili w sklepie już ponad 2 lata dostaną 3450 - 4350 zł brutto. Dokładna wysokość pensji będzie zależeć od miescja umiejscowienia sklepu i związnanych z tym kosztów życia w danej miejscowości i regionie. Zarobki w Lidlu są jednak względnie wysokie w każdym regionie.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News