Lidl poszerza ofertę produktów
Obraz Ulrich Dregler z Pixabay
Autor Wiktoria Pękalak - 3 Lutego 2021

Lidl znacznie zwiększy dostępność niektórych swoich produktów. Klienci na pewno się ucieszą

Lidl już niedługo dostarczy swoim klientom jeszcze więcej powodów do radości. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, asortyment sklepu zostanie rozszerzony. Co nowego pojawi się w ofercie?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co pojawi się w nowej ofercie Lidla
  • Jakie produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem
  • Dlaczego Lidl decyduje się na poszerzenie asortymentu

Lidl poszerza ofertę

Już niedługo zapowiedzi Lidla ziszczą się i oferta sklepu zostanie rozszerzona o kolejne produkty zwane szeroko ekologicznymi - nie tylko na Ryneczku Lidla, ale także w wielu innych kategoriach, jak na przykład: pieczywo, nabiał (a także alternatywy dla nabiału, takie jak napoje roślinne), miody, słone przekąski, makarony, dżemy, kawa, herbata i inne.

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Lidl oferuje swoim klientom produkty certyfikowane , które cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem klientów, którzy najchętniej kupują artykuły z oznaczeniem BIO oraz Fairtrade.

Kupując bio warzywa, owoce czy zioła, współpracujemy tylko z dostawcami, którzy posiadają certyfikat rolnictwa ekologicznego. Najważniejszym, początkowym krokiem jest sprawdzenie jakości produktów oferowanych przez dostawcę – wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy Global GAP na najwyższym poziomie – wyjaśniła Aleksandra Robaszkiewicz, head of corprorate communications and CSR w sieci Lidl i zwróciła uwagę, że w ofercie Ryneczku Lidla znaleźć można ponad 170 rodzajów warzyw i owoców.

Nieustanie rozszerzamy ten asortyment i dopasowujemy go do obecnych trendów. Obecnie ok. 25 produktów z Ryneczku Lidla posiada certyfikat bio – przekazała Robaszkiewicz. – W ramach organizowanych przez nas tygodni tematycznych, takich jak np. Tydzień Zdrowia czy Tydzień Wege, klienci mają dostęp do jeszcze szerszej oferty bio produktów – dodała.

W Lidlu coraz więcej produktów Fairtrade

Produkty Fairtrade to grupa, którą Lidl zdecydowanie chce rozwijać. Produktów z takim oznaczeniem można szukać wśród słodyczy, herbaty i owoców.

Obecnie w sprzedaży dostępna jest marakuja z certyfikatem Fairtrade, wcześniej w ramach akcji promocyjnych oferowaliśmy również banany z tą certyfikacją – informowała cytowana przez portal Robaszkiewicz.

Wśród słodyczy pod marką własną J.D. Gross mamy dostępnych 12 produktów z certyfikatem Fairtrade np. praliny truflowe, praliny owoce morza, czekoladę gorzką 70% i 95%, czekoladę mleczną, czekoladę białą czy czekoladki – wylicza.

Produkty fairtrade do certyfikowane artykuły ze sprawdzonego źródła, przy produkcji których nie cierpi środowisko ani zatrudnieni pracownicy. Wizją Fairtrade są też sprawiedliwe relacje handlowe oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News