Lewica przedstawiła jedynki do Sejmu
facebook.com/Razem
Autor Przemysław Terlecki - 13 Sierpnia 2019

Lewica przedstawiła jedynki. Zandberg z Warszawy, Czarzasty z Sosnowca

Lewica przedstawiła jedynki w wyborach do Sejmu. Jak się okazuje, na razie partia zaprezentowała jedynki w największych miastach. Pełne listy za kilka dni, a dokładniej - podane zostaną w niedzielę.

Lewica, czyli sojusz polityków Razem, Wiosny oraz SLD, przedstawiła jedynki w największych miastach Polski. Choć to oczywiście nie jest kompletna lista polityków idących do wyborów na jesieni, daje już pewien zarys strategii, jaką ma Lewica w wyścigu do parlamentu. Wiadomo także już, że pełne listy Lewicy poznamy w tę niedzielę, kiedy to trzech liderów poda je podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Listę Lewicy w Warszawie otwiera nie kto inny, jak Adrian Zandberg. Wyborcza podaje jednak, że Razem otrzyma w całej Polsce jedynie sześć jedynek, co oznacza zmniejszenie ich liczebności o dwie względem wcześniejszych założeń. Trzy trafiły do członków zarządu partii - Macieja Koniecznego, który startuje z Katowic, Marceliny Zawiszy startującej z Opola oraz Pauliny Matysiak w Sieradzu. Co ciekawe, ta ostatnia nie jest związana z okręgiem łódzkim. Jej start z Sieradza wymagał usunięcia z tegj pozycji innego członka Razem - Mateusza Mirysa, który po tym zabiegu odszedł z Razem.

Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i LidlPrawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i LidlCzytaj dalej

Lewica

Poza wymienionymi politykami jedynkami zostali obsadzeni także Paulina Nowak, która startuje z Opola, a także Dorota Olko, która startuje z Siedlec. Natomiast członkowie Lewicy związani z SLD wystartują z następujących miast: Włodzimierz Czarzasty, którego długo przymierzano do startu z Płocka, w końcu wystartuje z Sosnowca. W Płocku z jedynki zawalczy natomiast Arkadiusz Iwaniak. W Gdyni z SLD wystartuje Joanna Senyszyn, w Łodzi Tomasz Trela, wiceprezydent miasta, zaś w Olsztynie obsadzono Marcina Kulaska, sekretarza generalnego partii.

Z Kielc wystartuje Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD, Robert Kwiatkowski będzie walczył z jedynki w Toruniu, Dariusz Wieczorek w Szczecinie, zaś w podwarszawskim obwarzanku na numerze pierwszym znajdzie się Andrzej Rozenek. Partia wystawi jeszcze jedynki w Wałbrzychu, skąd wystartuje Marek Dyduch oraz w Legnicy, skąd wystartuje Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Politycy Wiosny pojawią się na jedynkach w takich miastach, jak Wrocław, skąd wystartuje Krzysztof Śmiszek, z Krakowa zaś wystartuje Maciej Gdula, w Bydgoszczy zawalczy Krzysztof Gawkowski, w Poznaniu Katarzyna Ueberhan, w Gdańsku Beata Maciejewska, w Zielonej Górze Anita Kucharska-Dziedzic, a Piotrków będzie areną politycznego starcia dla Anita Sowińska.

Emerytura. Osoby urodzone po 1948 r. mogą dostać specjalną rekompensatęEmerytura. Osoby urodzone po 1948 r. mogą dostać specjalną rekompensatęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News