Lewica przedstawiła jedynki do Sejmu
facebook.com/Razem
Autor Przemysław Terlecki - 13 Sierpnia 2019

Lewica przedstawiła jedynki. Zandberg z Warszawy, Czarzasty z Sosnowca

Lewica przedstawiła jedynki w wyborach do Sejmu. Jak się okazuje, na razie partia zaprezentowała jedynki w największych miastach. Pełne listy za kilka dni, a dokładniej - podane zostaną w niedzielę.

Lewica, czyli sojusz polityków Razem, Wiosny oraz SLD, przedstawiła jedynki w największych miastach Polski. Choć to oczywiście nie jest kompletna lista polityków idących do wyborów na jesieni, daje już pewien zarys strategii, jaką ma Lewica w wyścigu do parlamentu. Wiadomo także już, że pełne listy Lewicy poznamy w tę niedzielę, kiedy to trzech liderów poda je podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Listę Lewicy w Warszawie otwiera nie kto inny, jak Adrian Zandberg. Wyborcza podaje jednak, że Razem otrzyma w całej Polsce jedynie sześć jedynek, co oznacza zmniejszenie ich liczebności o dwie względem wcześniejszych założeń. Trzy trafiły do członków zarządu partii - Macieja Koniecznego, który startuje z Katowic, Marceliny Zawiszy startującej z Opola oraz Pauliny Matysiak w Sieradzu. Co ciekawe, ta ostatnia nie jest związana z okręgiem łódzkim. Jej start z Sieradza wymagał usunięcia z tegj pozycji innego członka Razem - Mateusza Mirysa, który po tym zabiegu odszedł z Razem.

Lewica

Poza wymienionymi politykami jedynkami zostali obsadzeni także Paulina Nowak, która startuje z Opola, a także Dorota Olko, która startuje z Siedlec. Natomiast członkowie Lewicy związani z SLD wystartują z następujących miast: Włodzimierz Czarzasty, którego długo przymierzano do startu z Płocka, w końcu wystartuje z Sosnowca. W Płocku z jedynki zawalczy natomiast Arkadiusz Iwaniak. W Gdyni z SLD wystartuje Joanna Senyszyn, w Łodzi Tomasz Trela, wiceprezydent miasta, zaś w Olsztynie obsadzono Marcina Kulaska, sekretarza generalnego partii.

Z Kielc wystartuje Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD, Robert Kwiatkowski będzie walczył z jedynki w Toruniu, Dariusz Wieczorek w Szczecinie, zaś w podwarszawskim obwarzanku na numerze pierwszym znajdzie się Andrzej Rozenek. Partia wystawi jeszcze jedynki w Wałbrzychu, skąd wystartuje Marek Dyduch oraz w Legnicy, skąd wystartuje Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Politycy Wiosny pojawią się na jedynkach w takich miastach, jak Wrocław, skąd wystartuje Krzysztof Śmiszek, z Krakowa zaś wystartuje Maciej Gdula, w Bydgoszczy zawalczy Krzysztof Gawkowski, w Poznaniu Katarzyna Ueberhan, w Gdańsku Beata Maciejewska, w Zielonej Górze Anita Kucharska-Dziedzic, a Piotrków będzie areną politycznego starcia dla Anita Sowińska.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News