By Kacper Czapp - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21562410
By Kacper Czapp - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21562410
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Marca 2020

Już nie sklepy spożywcze, teraz Polacy ruszyli na apteki. Niektórych produktów praktycznie już nie można dostać

Leki znikają z aptek w ekspresowym tempie, a hurtownie za chwilę będą świecić pustkami. Polacy przerzucili się ze sklepów spożywczych na apteki i biorą wszystko, co się da - informuje “Rzeczpospolita”.

Leki masowo wykupywane z aptek

Najpierw szturm przeżywały sklepy spożywcze, teraz padło na apteki. Strach przed epidemią spowodował, że Polacy robią kompulsywnie zakupy, tym razem wykupują leki. Na półkach aptecznych zaczyna brakować leków przeciwbólowych, suplementów diety i środków przeciwwirusowych.

Strajk w samym środku pandemii? To bardzo możliwe już wkrótceStrajk w samym środku pandemii? To bardzo możliwe już wkrótceCzytaj dalej

Praktycznie nie można już dostać płynów do dezynfekcji i i maseczek. Na ulicach coraz częściej można zauważyć długie sznury ludzi, ustawiających się w karnych 1,5-metrowych odstępach. I choć nie brakuje zapewnień, że leków nie zabraknie, to Polaków przed obsesyjnymi zakupami nie da się powstrzymać.

Rząd zaczyna otwierać niektóre przejścia graniczne. Ruch zbyt mocno wstrzymanyRząd zaczyna otwierać niektóre przejścia graniczne. Ruch zbyt mocno wstrzymanyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

- Ludzie robią zapasy równie niepotrzebne jak te spożywcze. Apteki nie przestaną działać, ale, w przeciwieństwie do ryżu czy makaronu, mogą wystąpić okresowe braki w dostępie do farmaceutyków - mówi na łamach "Rz" Michał Byliniak, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA).

Reklamy leków zbierają “niechlubne żniwo”

Natomiast członek NRA i kierownik apteki w wielkopolskim Pleszewie przyznaje, że najczęściej kupowane są leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, a także przeciwkaszlowe. - Reklama leków przynosi niechlubne żniwo. Manipulowani nią odbiorcy niesłusznie zakładają, że koronawirusa da się zwalczyć np. preparatami bez recepty z lekiem przeciwko wirusowi opryszczki lub witaminą C - mówi "Rz".

Producenci suplementów obłowią się jak nigdy dotąd

Równie dużą popularnością wśród osób obawiających się zakażenia koronawirusem cieszą się cynk i preparaty na bazie rutyny. Farmaceuci przyznają, że producenci suplementów diety mają teraz najwyższe obroty. A hurtownie przestają nadążać z dowozem. Również dlatego, że brakuje pracowników. Wielu z nich skorzystało z prawa do urlopu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  2. Zaskakujące słowa zastępcy brytyjskiego premiera. "Trzeba zarazić około 60 procent ludzi i tego właśnie chcemy"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News