Rosyjscy lekarze nie chcą leczyć
pixabay/1662222
Autor Radosław Święcki - 5 Maja 2020

Lekarze sąsiada Polski masowo odmawiają pracy. Setki medyków "wstało i wyszło"

W sąsiadującym z Polską obwodzie kaliningradzkim ok. 100 lekarzy i 250 pracowników średniego personelu medycznego odmówiło pracy w okresie walki z koronawirusem, nie chcąc narażać swojego życia i zdrowia. W regionie odnotowano dotychczas ponad pół tysiąca zakażeń.

Lekarze nie chcą pracować

O odmowie wykonywania swoich obowiązków przez lekarzy i pracowników średniego personelu medycznego poinformował w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami minister zdrowia we władzach tego rosyjskiego regionu Aleksandr Krawczenko.

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

- Mamy dość dużo ludzi, którzy odmówili okazywania pomocy medycznej w tym niełatwym okresie - około stu lekarzy i 250 osób średniego personelu medycznego - powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową Krawczenko.

Minister podkreślił, że nie ma prawa potępiać osób, które podjęły taką decyzję, ale – jak zaznaczył – „faktycznie około 350 osób jeszcze przed początkiem tej całej historii z koronawirusem wstało i wyszło".

- Władze nie otrzymały zaleceń z Moskwy, by na urlopy wysyłać lekarzy w wieku powyżej 65 lat i ci, którzy uznali, że są gotowi pracować, pozostali w szpitalach - dodał Krawczenko.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dobre informacje, pojawiła się nowa możliwość

Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyEmeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyCzytaj dalej

Minister przywołał dane z których wynika, że zakażenia koronawirusem odnotowano w zasadzie we wszystkich placówkach medycznych regionu. Obecnie z powodu wirusa leczone są 93 osoby z personelu medycznego, zaś w największej lecznicy, obwodowym szpitalu klinicznym, gdzie pracuje 1,5 tysiąca osób, wśród medyków zachorowało ok. 100 osób.

Ogółem, w obwodzie kaliningradzkim odnotowano dotychczas ponad 500 przypadków zakażeń koronawirusem.

Przypomnijmy, że Rosja zajmuje piąte miejsce wśród europejskich państw, w których odnotowano najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem (prawie 140 tys.). Z powodu wirusa zmarło ok. 1300 osób.

Kontrole w całej Polsce, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara wynosi 681 zł, wykluczonych tylko kilka grupKontrole w całej Polsce, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara wynosi 681 zł, wykluczonych tylko kilka grupCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  2. Tragiczna śmierć 1,5-letniego chłopca z Otwocka. Wystarczyła chwila nieuwagi
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szumowski mówi o ponownym wprowadzaniu restrykcji w poruszaniu się. Okropny scenariusz
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News