lek-na-koronawirusa-pixnio-ca.garcia.s
fot. ca.garcia.s / pixnio.com, CC0
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Czerwca 2020

WHO ogłosiła przełom w badaniach. Jeden z leków na Covid-19 ma już potwierdzone klinicznie skuteczne działanie

Jest lek na koronawirusa, którego skuteczność została potwierdzona klinicznie. Brytyjscy naukowcy przekazali, że deksametazon z grupy sterydów znacznie zmniejsza śmiertelność wśród osób chorych na Covid-19. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała to za przełom w badaniach.

Lek na koronawirusa potwierdzony klinicznie. Deksametazon przełomem

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył, że jest to pierwszy lek na koronawirusa, który zmniejsza śmiertelność u pacjentów, leczonych przy pomocy podawania tlenu lub respiratora.

Jak podaje “Puls Biznesu”, lek na koronawirusa jest już po badaniach klinicznych. Brytyjscy badacze poinformowali we wtorek deksametazon z rodziny sterydów ogranicza o jedną trzecią śmiertelność wśród najciężej chorych pacjentów. Twórcy badania RECOVERY na Uniwersytecie Oksfordzkim przekazali, że terapia tym lekiem na koronawirusa wykazała “jasne i znaczące efekty” w zapobieganiu śmierci pacjentów, którzy wymagali pomocy w oddychaniu.

Od początku lipca na kierowców czekają nie tylko nowe kary, ale też więcej obowiązków. Przepisy znacznie zaostrzoneOd początku lipca na kierowców czekają nie tylko nowe kary, ale też więcej obowiązków. Przepisy znacznie zaostrzoneCzytaj dalej

Szef WHO gratuluje naukowcom znalezienia leku na koronawirusa

Dyrektor generalny WHO jest pełen uznania dla badaczy. - To dobra wiadomość. Gratuluję rządowi brytyjskiemu, uniwersytetowi w Oxfordzie oraz wielu szpitalom i pacjentom w Wielkiej Brytanii, którzy przyczynili się do tego ratującego życie przełomu naukowego - powiedział Ghebreyesus, cytowany przez “PB”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

2. Przykra sytuacja w rodzinie Lecha Wałęsy. Były prezydent ma powody do smutku

Jak twierdzą badacze, ten lek na koronawirusa pomaga uniknąć jednej na osiem śmierci. Prof. Stephen Powis, dyrektor medyczny NHS England nazwał to “dużym krokiem naprzód w poszukiwaniu nowych sposobów leczenia”. Wytłumaczył, że wykorzystywanie tego leku na koronawirusa jest wskazane ze względu na jego silne działanie przeciwzapalne.

Będą podwyżki dla tysięcy emerytów. Rząd zdecydował się przyjąć projektBędą podwyżki dla tysięcy emerytów. Rząd zdecydował się przyjąć projektCzytaj dalej

Lek na koronawirusa obniża liczbę zgonów o 35 procent

Pierwszy potwierdzony klinicznie lek na koronawirusa to niedrogi przeciwzapalny lek steroidowy, stosowany m.in. w leczeniu alergii, chorób skóry i reumatyzmu.

- Naukowcy udostępnili nam pierwsze informacje na temat wyników badań klinicznych i mamy nadzieję, że w najbliższych dniach przeprowadzimy pełną analizę danych - przekazał w oświadczeniu szef WHO, cytowany przez “PB”.

W ramach randomizacji badania na dużą skalę, 2104 pacjentów otrzymało lek na koronawirusa, zaś 4321 było leczonych w standardowy sposób. Po niemal miesiącu liczba śmierci wśród pacjentów otrzymujących deksametazon była o 35 proc. niższa wśród osób wymagających respiratora oraz 20 proc. niższa wśród pacjentów wymagających podawania tlenu.

Wybrano najlepsze samochody 2020 roku. Jest sporo niespodzianekWybrano najlepsze samochody 2020 roku. Jest sporo niespodzianekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowne burze i trąby powietrzne. Polskę może czekać następne załamanie pogody, trzeba uważać
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News