Lego wesprze edukacje najmłodszych
fot. pikepro.com
Autor Komunikaty prasowe - 31 Marca 2020

Lego będzie walczyć z wirusem. Duński koncern przekaże kolosalną sumę pieniędzy na leczenie dzieci

Lego wesprze 50 milionami dolarów edukacje dzieci, bo te w wielu wypadkach utraciły możliwość uczęszczania do szkół w trakcie trwającej pandemii koronawirusa. Pieniądze trafią do fundacji Education Cannot Wait, partnerów Fundajcji Lego oraz innych partnerów charytatywnych, z którymi firma współpracowała do tej pory. 

Lego przekazuje ogromny datek

Lego chce wspomóc dzieci, które zostały dotknięte kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. Głównym celem firmy jest propagowanie nauki przez zabawę i umożliwienie dalszej edukacji mimo zamkniętych placówek szkolnych. Jedną z inicjatyw Lego jest uruchomienie strony LEGO.com/letsbuildtogether na której dzieci będą mogły wykonywać zadania zaprojektowane przez pracowników firmy. Głównymi celami, jakie wyznaczyła sobie firma to uczenie krytycznego myślenia, kreatywności i rozwiązywania problemów.

Lego przeznaczy też sporą sumę pieniędzy, która trafi m.in. do fundacji Education Cannot Wait i partnerów charytatywnych z którymi firma pracowała do tej pory. Łącznie kwota przekazanego datku na wsparcie edukacji dzieci wyniesie 50 milionów dolarów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Jak zauważa firma obecnie w 160 krajach na świecie według danych UNESCO, zamknięte zostały placówki dydaktyczne. To w rezultacie 1,5 mld dzieci w wieku szkolnym, które obecnie znajdują się poza szkołą.

- Dbanie o dobre samopoczucie dzieci i ich rozwój to serce kultury naszej firmy od 85 lat. Jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować tradycje i być jej częścią - napisała firma w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 22 mln użytkowników telefonów w Chinach mniej. Media dostrzegły związek z pandemią
Szumowski ujawnia możliwości służby zdrowia. Przekroczenie wskazanej liczby załamie systemSzumowski ujawnia możliwości służby zdrowia. Przekroczenie wskazanej liczby załamie systemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News