Leczenie domowe pulsykometr koronawirus
Fot. Piotr Molecki/East News, 02.11.2020. Druga fala epimidemii koronawirusa. Karetki przed izba przyjec szpitala klinicznego im. W. Orlowskiego.
Autor Konrad Karpiuk - 4 Listopada 2020

Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Leczenie domowe to nowy pomysł rządu na walkę z pandemią koronawirusa i kończącymi się łózkami "covidowymi" w szpitalach. Właśnie rusza program pilotażowy.

Leczenie domowe to nowa metoda Ministerstwa Zdrowia na COVID-19

Leczenie domowe ma polegać na dostarczeniu stosunkowo niedrogiego sprzętu do domów osób, przechodzących COVID-19 z lżejszymi objawami lub bez objawów. Sami będą zajmowali się sprawdzaniem swojego stanu zdrowia, aby nie zajmować miejsc dla osób, które potrzebują pilnej pomocy.

Tym sprzętem będą pulsoksymetry, które służą do sprawdzania saturacji krwi i tętna. Wyniki badań z urządzenia mają być zbierane następnie na telefonie komórkowym. Samo urządzenie jest nieduże oraz poręczne. Przede wszystkim pozwoli monitorować sytuacje pacjenta.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznacza, że obecny wzrost zachorowań wymaga rozbudowania szpitali, które też nie są z gumy i mają swoje ograniczenia. Szef resortu przyznał, że zaczynamy zbliżać się do limitu, stąd pomysł na leczenie domowe.

- My odtwarzamy bazę izolatoriów, którą mieliśmy na początku pandemii, bo w sezonie wiosenno-letnim doszliśmy do takiego poziomu 6 tys. łóżek w izolatoriach, co my już odtworzyliśmy, a w tej chwili plan na najbliższy czas [...] to jest dojście do 10 tys. łóżek w izolatoriach - mówił Adam Niedzielski.

Program pilotażowy wystartuje w Małopolsce ze względu na wysoki przyrost zachorowań w tym regionie. W ostatniej dobie w województwie małopolskim wykryto 2106 przypadków na 19 364 nowych zakażeń w całym kraju.

ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzeniaZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?
2. Uwaga, ogromne zmiany dla całego kraju. Rząd właśnie ogłosił komunikat, dotyczy każdego
3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

Pulsoksymetr, urządzenie które trafi do domów chorych

Pulsoksymetry napalcowe, które mają być dostarczane do pacjentów na leczeniu domowym. Działają na zasadzie pomiaru pochłaniania przez czerwone krwinki w naczyniach włosowatych promieniowania czerwonego i podczerwonego.

Urządzenie stosuje się w przypadku chorób układu oddechowego, takich jak astma, czy obturacyjna choroba płuc. Można więc łatwo wywnioskować skąd pomysł, aby używać go przy leczeniu COVID-19, który również atakuje układ oddechowy.

Jak pisze Medonet, prawidłowy poziom saturacji tlenem powinien być na poziomie 95-99 proc. W przypadku gdy spadnie do 94 proc., można mówić o zagrożeniu niedotlenieniem. Warto jednak pamiętać o czynnikach kontaminujących w pomiarze.

Pulsoksymetr może dawać zafałszowane wyniki przez np. intensywny ruch badanego, zimno, tatuaże, czy nawet ciemny lakier na paznokciu. Ponadto jak wskazuje Medonet, w trakcie badania niezalecane jest narażanie się na źródła mocnego światła.

Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  2. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wieści. Absolutny rekord zgonów i zachorowań
  3. Bolesne zderzenie z rzeczywistością. Przyszli emeryci będą pracować znacznie dłużej, złych wieści jest więcej
  4. Smutny koniec uwielbianego sklepu. Więcej już nie zrobimy w nim zakupów
  5. Zaproszą Cię do "biura" w kawiarni i namówią na budowę piramidy. Wziął się za nich UOKiK
  6. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportu
  7. Katarzyna Dowbor pokazała banalnie proste i pyszne danie z ziemniaków. Na sam widok cieknie ślinka
Ogromna mobilizacja, już blisko 20 tys. Polaków dostało wezwania. Wiadomo kogo obowiązek nie dotyczyOgromna mobilizacja, już blisko 20 tys. Polaków dostało wezwania. Wiadomo kogo obowiązek nie dotyczyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News