Leczenie tym syropem może być niebezpieczne
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 6 Listopada 2019

GIF alarmuje: Syrop na kaszel do wyrzucenia. Wykryto rażące zanieczyszczenie

Leczenie tym specyfikiem może być niebezpieczne. Jak podaje GIF, popularny syrop na kaszel nie nadaje się do spożycia. Jeśli posiadacie go w apteczce, wyrzućcie. Inspektorat wskazuje na spory stopień zanieczyszczenia medykamentu. Żeby tego było mało, GIF alarmuje także w sprawie innego środka.

Leczenie tym syropem zdecydowanie odradza Główny Inspektorat Farmaceutyczny. O zagrożeniu wynikającym z zażywania popularnego syropu na kaszel GIF już alarmował, ale robi to ponownie, gdyż problem jest poważny. Jak dowiadujemy się z komunikatu chodzi o syrop Flavamed. Mowa oczywiście o konkretnych seriach, a nie cała produkcja Flavamedu.

Zgodnie z alarmem GIF leczenie za pomocą serii syropu Flavamed o numerach i terminach minimalnej trwałości: 73027, data ważności: 31.08.2020, 73028, data ważności: 31.08.2020, 73029, data ważności: 31.08.2020, 81008, data ważności: 31.03.2021, 83015, data ważności: 31.07.2021 oraz 83020C, data ważności: 30.09.2021. Jak podaje Fakt.pl, decyzja o wycofaniu tych serii produktu ma "charakter natychmiastowej wykonalności".

Policja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemPolicja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemCzytaj dalej

Leczenie popularnym syropem odradza GIF

Jednak nie tylko w sprawie syropu Flavamed alarmuje Główny Inspektorat Sanitarny. Jak czytamy w komunikacie GIF, problematyczny jest także inny środek. Mowa o preparacie do żywienia pozajelitowego - NuTRIflex. Zgodnie z decyzją GIF z wtorku z obrotu wycofano NuTRIflex Omega special oraz NuTRIflex Omega plus.

Problem z tymi środkami wydaje się błahy. Mowa o przypadkach zmiany koloru produktu. Jednak jest to objaw czegoś poważniejszego. Fakt.pl podaje za GIF, że taka zmiana koloru ma być oznaką rozwarstwienia się faz emulsji.

Państwowa firma przyjmie do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na startPaństwowa firma przyjmie do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na startCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso stało się jedynym składnikiem ciężarnej kobiety. Lekarze mają mnóstwo wątpliwości
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News