Lech Wałęsa nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy
Wikipedia/Michał Józefaciuk
Autor Radosław Święcki - 31 Lipca 2020

Za tydzień zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Wiemy już, kto odmówił przybycia

Już za tydzień odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na drugą prezydencką kadencję. Już wiadomo, że w uroczystości nie weźmie udziału były prezydent Lech Wałęsa.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy bez Lecha Wałęsy

Już w przyszły czwartek w Sejmie odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą prezydencką kadencję. Tradycją jest, że na tę uroczystość zaproszenia otrzymują byli prezydenci. Już wiadomo, że nie weźmie w niej udziału Lech Wałęsa. Pierwszy prezydent III RP, który został wybrany w wyborach powszechnych w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że zaproszenie do niego jeszcze nie dotarło, ale i tak podjął już decyzję, że nie weźmie udziału w inauguracji drugiej kadencji obecnego prezydenta. - Nie wezmę w tym udziału. Nie podałbym ręki Andrzejowi Dudzie z powodu oszustwa wyborczego - powiedział Lech Wałęsa.

Były prezydent przyznał jednocześnie, że dziwi się byłemu już konkurentowi Andrzeja Dudy Rafałowi Trzaskowskiemu, że przyjął zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. - To błąd. Nie można spotykać się, podawać ręki komuś, kto dopuścił się oszustwa – stwierdził prezydent RP w latach 1990-1995.

Warto tu przypomnieć, że podobne wypowiedzi padały ze strony Lecha Wałęsy padały 25 lat temu w stosunku do Aleksandra Kwaśniewskiego z którym przegrał walkę o reelekcję w wyborach prezydenckich 1995. Wałęsa nie wziął udziału w zaprzysiężeniu swojego następcy, a nowego prezydenta przywitali w Pałacu Prezydenckim... kucharz i oficer ochrony.

Ostateczny termin mija już jutro. Warto się spieszyć, inaczej 1400 zł przejdzie nam koło nosaOstateczny termin mija już jutro. Warto się spieszyć, inaczej 1400 zł przejdzie nam koło nosaCzytaj dalej


DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Kogo jeszcze nie będzie?

Udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy nie weźmie również były marszałek Sejmu i szef MSZ, obecnie eurodeputowany Radosław Sikorski, co polityk ogłosił na Facebooku.

- Andrzej Duda wygrał metodami postsowieckimi, przy użyciu aparatu i funduszy państwa, kłamstwem i antysemityzmem w sprostytuowanej TVP oraz oszustw wyborczych, np. w domach opieki społecznej. Nie wierzę też aby dochował drugiej przysięgi na konstytucję, którą wielokrotnie złamał. Nie chcę tego żyrować i dlatego, z zaproszenia Kancelarii Sejmu nie skorzystam - napisał Sikorski.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda wygrał tegoroczne wybory prezydenckie w II turze zdobywając 51,03 proc. Na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. wyborców. Druga a zarazem ostatnia kadencja Andrzeja Dudy zakończy się w sierpniu 2025 roku.

Kolejnych 140 osób zagrożonych infekcją. Wszystko tylko przez jedno weseleKolejnych 140 osób zagrożonych infekcją. Wszystko tylko przez jedno weseleCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News