Last minute
Pixnio/Michal Jarmoluk
Autor Paulina Musianek - 2 Września 2019

Last Minute nie takie łatwe do upolowania. Ile trzeba zapłacić za ofertę "last"?

Last minute to cel polowań wielu osób, które chcą spędzić swój urlop poza sezonem, ale za to za niższą cenę. W tym roku takich ofert jest niewiele, a ich ceny nie są już tak atrakcyjne jak wcześniej.

Last minute przegrało z first minute

Last minute w tym roku jakby zniknęło. Sezon wakacyjny lato 2018 był niezwykle udany dla klientów biur podróży. Oferty last minute były wówczas bardzo atrakcyjne, często nawet tańsze od wyjazdów first minute. Niestety tegoroczny sezon nie obfituje w tak korzystne ofert na ostatnią chwilę. W najpopularniejszych biurach podróży trudno jest znaleźć wyjazd "last minute" za mniej niż 1100 złotych.

Według danych TravelDATA, już na początku lipca można było spodziewać się, że atrakcyjne “lasty” będa trudniejsze do upolowania. Wzrost cen jest bardzo zaskakujący, zwłaszcza że kwoty, jakie musieliśmy zapłacić za takie same wycieczki rok temu były znacznie tańsze niż w okresie przedsprzedażowym. Największymi wygranymi okazali się ci turyści, którzy o urlopie pomyśleli z dużym wyprzedzeniem i nie zmieni się to w tym roku.

Morawiecki: Emerytura bez podatku, to wielka niesprawiedliwość wobec PolakówMorawiecki: Emerytura bez podatku, to wielka niesprawiedliwość wobec PolakówCzytaj dalej

- Nie liczmy na przeceny na wakacje, że będzie wyjazd za 1000 zł, bo nie będzie - mówi w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala, rzecznik prasowa wakacje.pl. Wrzesień i październik to powrót hoteli i ofert wakacyjnych “do puli”, po tym jak w wysokim sezonie były one zajęte, jednak “ta pula się zwiększa, ale nie będzie spektakularnych przecen”, jak twierdzi. Teraz największe biura podróży otwarcie przyznają, że ograniczyły nieco swoją ofertę i skupiają się na realizacji zamierzonych celów .

Co więcej, sezon 2019 przyniósł turystom podwyżki cen na wszystkich najpopularniejszych kierunkach wakacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Co kolor oczu mówi o tobie? Niezwykłe tajemnice, które skrywają poszczególne tęczówki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News