L4 zwolnienia lekarskie
Unsplash.com Jan Baborák
Autor Konrad Karpiuk - 15 Sierpnia 2020

Polscy pracownicy nie dają się zwalniać. Sprytnie wykorzystują L4

L4 jest wykorzystywane przez Polaków jako tarcza przed zwolnieniami. Okazuje się, że sytuacja na rynku pracy jest poważna i oficjalne dane nie obejmuję dramatycznej sytuacji wielu pracowników.

Pracownicy używają L4, żeby nie zostać zwolnionym

L4 jest coraz częściej stosowane przez pracowników, aby "wyprzedzić" zwolnienie ze strony pracodawcy. Okazało się, że tarcze antykryzysowe nie były wystarczającą pomocą dla wielu firm i co za tym idzie, musiało dojść do redukcji zatrudnienia. Pracownicy obawiający się o swoją sytuację, ciągle przedłużają swoje zwolnienia.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, bezrobocie w czerwcu wyniosło 6,1 procent. Jak jednak wskazuje portal dlahandlu.pl dane nie odzwierciedlają realnej sytuacji na rynku pracy, bo w rzeczywistości jest dużo gorzej. W badaniach nie uwzględniono osób, które przedłużają ciągle L4, więc są niemal zwolnieni z pracy, oraz niezarejestrowanego bezrobocia.

Rząd obiecał niższy podatek, ale właśnie się wycofuje. Obniżkę uważa za niezasadnąRząd obiecał niższy podatek, ale właśnie się wycofuje. Obniżkę uważa za niezasadnąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośnie
2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Dokładniejsze dane o rynku pracy. L4 przedłużane na ogromną skalę

Sprawę prześwietlili badacze Uniwersytetu Warszawskiego. W badaniu Diagnoza+ wykazano, że jedynie 19 procent bezrobotnych zarejestrowało się w urzędach pracy. Ponadto niedługo skończy się czas działania tarczy antykryzysowej. Pracownicy starają się jej uniknąć i jak wynika z danych, przedłużają L4.

- W drugim kwartale 2020 aż o 8,3 proc. wzrosła ilości L4 wystawianych jednorazowo na okres między 6 a 14 dni względem tego samego okresu w 2019. Są to zwolnienia nieuchwytne dla ZUS, bo za krótkie do wezwania na komisję czy przeprowadzenia kontroli - informował portal dlahandlu.pl Mikołaj Zając, prezes Conperio, firmy zajmującej się audytem absencji chorobowej.

Według obecnych danych, w tym roku 15 procent pracowników więcej ponawia zwolnienia. Państwo jest w tej sytuacji bezradne, a firmy nie mają pracowników. Jedyne co im pozostało to kontrola pracowników, bo państwo nie jest w stanie tego zrobić.

Przynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośniePrzynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
  2. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów
  3. Polscy pracownicy nie dają się zwalniać. Sprytnie wykorzystują L4
  4. Polacy kitrają gotówkę w skarpetach. Stawiają na jeszcze jedną formę oszczędności
  5. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów
  6. Robiąc ogórki małosolne, pamiętaj o 4 ważnych zasadach. Będą wtedy idealnie chrupkie
Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytówEmerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytówCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News