Kwota wolna od podatku do 30 tys. zł
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 19 Listopada 2019

Wraca temat kwoty wolnej od podatku. Politycy proponują ogromne zmiany

Kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 12-krotności miesięcznej płacy minimalnej, czyli do ponad 30 tys. zł - tak wynika z projektu ustawy zaproponowanej przez Konfederację w IX kadencji Sejmu, o którym poinformował szef koła Konfederacja Jakub Kulesza.

Kwota wolna od podatku ma zostać podniesiona

Kwota wolna od podatku ma zostać podniesiona do 12-krotności miesięcznej płacy minimalnej - tak wynika z projektu ustawy Konfederacji. "Jest skandalem, ogromną niesprawiedliwością społeczną, podatkową, żeby osoby w Polsce, które nie zarabiają minimum egzystencjalnego, nie zarabiają nawet tej pensji minimalnej, płaciły podatek dochodowy" - powiedział Jakub Kulesza na konferencji prasowej w Sejmie, cytowany przez portal Bankier.pl. Poinformował również, że jest to pierwszy stopień do zupełnego zlikwidowania podatku dochodowego w naszym kraju i jest to odpowiedź partii na plany rządu w kwestii podniesienia akcyzy oraz zlikwidowania 30-krotności składek ZUS.

Kwota wolna od podatku powinna przekraczać 30 tys. zł

Zdaniem Konfederacji z dniem pierwszego stycznia przyszłego roku kwota wolna od podatku powinna być większa niż 30 tys. zł. Suma ta podlegałaby waloryzacji bez obowiązku zmiany ustaw. Wszyscy posłowie Konfederacji, czyli łącznie 11 osób, złożyli podpis pod tym projektem ustawy. Nie jest to jednak wystarczająca liczba, bowiem by projekt został procedowany przez Sejm, musi się pod nim podpisać minimum 15 osób. "Liczymy na to, że w Sejmie jest więcej wolnościowców, więcej zwolenników niższych podatków" - powiedział Kulesza, cytowany przez Bankier.pl.

Andrzej Duda proponował podniesienie kwoty wolnej od podatku w swojej kampanii

Warto pamiętać, że propozycja podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. padła z ust Andrzeja Dudy w jego kampanii wyborczej: "Powiedział, że jeżeli tego nie zrobi, to zrezygnuje ze swojego stanowiska. Projekt został rzeczywiście złożony, nie został przyjęty przez rząd w taki sposób, w jaki było to proponowane. Niestety Andrzej Duda, jako prezydent, okazał się nieskuteczny nawet w tak błahej sprawie" - przypomniał poseł Artur Dziambor.

Lidl wprowadza zupełnie nowy sposób płatności w sklepach. Klienci mogą być zdziwieniLidl wprowadza zupełnie nowy sposób płatności w sklepach. Klienci mogą być zdziwieniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopak miał mieć operację, zostawił na ciele wiadomość dla lekarza. Chirurg dochodził do siebie 30 minut
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News