Kwieciński potwierdza zarażenie koronawirusem
Obraz Ahmad Ardity z Pixabay
Autor Konrad Karpiuk - 28 Października 2020

Były minister potwierdził na twitterze. Jest zarażony koronawirusem

Jerzy Kwieciński, który jeszcze do listopada 2019 roku pełnił rolę ministra inwestycji i rozwoju, poinformował, że jest zarażony koronawirusem. Informacje potwierdził za pośrednictwem Twittera.

Jerzy Kwieciński potwierdza doniesienia, jest zarażony koronawirusem

Jerzy Kwieciński jeszcze niedawno był prezesem PGNiG. Ku zaskoczeniu mediów, w ubiegłym tygodniu zrezygnował z pełnienia funkcji, którą pełnił od stycznia 2020 roku. Wcześniej oprócz piastowania stanowiska szefa resortu inwestycji i rozwoju, był także ministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

- Po bardzo wielu nieudanych próbach wreszcie COVID-19 i mnie dopadł. Tym razem test okazał się pozytywny. Od kilku dni jestem na samoizolacji i walczę z wirusem. Dbajcie o siebie, noście maseczki, trzymajcie dystans, myjcie ręce i stosujecie płyny dezynfekujące. Nie dajcie się - pisał na Twitterze.

Kursy walut: Złoty na kolanach, już dawno nie było tak źleKursy walut: Złoty na kolanach, już dawno nie było tak źleCzytaj dalej

Odejście Kwiecińskiego było niemałym zaskoczeniem

Informacje o rezygnacji Kwiecińskiego z funkcji szefa PGNiG media zaczęły przekazywać jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem. Money.pl informowało o dwóch niezależnych od siebie źródłach, które informowały o decyzji prezesa spółki.

Było to o tyle zaskakujące, że kilka godzin przed ogłoszeniem oficjalnego komunikatu prezes PGNiG zamieścił zdjęcie z logotypem spółki, pisząc, że jest gotowy na kolejny dzień w pracy. Na fotografii wystąpił nawet w ubraniach z logo spółki.

Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osóbBanki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osóbCzytaj dalej

W końcu Kwieciński zamieścił na Twitterze wpis wraz z krótkim nagraniem, w którym przyznał, że "kończy misję" w największej (pod względem kapitalizacji na giełdzie) polskiej spółce energetycznej. Jak pisze money.pl, potwierdził jedynie, że "zmienia pracę, ale nie udzielał dalszego komentarza".

- Kończę misję w PGNiG Jestem dumny z osiągnięć firmy i całej załogi, z którą miałem zaszczyt współpracować. Dziękuję! Dziś jest mój ostatni dzień w Spółce - pisał w komunikacie na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

Udany okres rządów Kwiecińskiego w PGNiG

Jak pisze money.pl, za kadencji Kwiecińskiego udało się zakończyć kilkuletni konflikt z rosyjskim dostawcą energii, Gazpromem. Rosyjski gigant musiał zapłacić PGNiG 1,5 mld odszkodowania jako zwrot nadpłat za kontrakty gazu.

W podsumowaniu swojej pracy Kwieciński podsumował swoje 10 miesięcy pracy, twierdząc, że jest dumny ze swoich osiągnięć na stanowisku szefa spółki. Wśród swoich sukcesów wymienił zwiększenie wartości spółki i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego w Polsce.

Okres ochrony już minął. Teraz Polacy z długami muszą spodziewać się odcięcia prąduOkres ochrony już minął. Teraz Polacy z długami muszą spodziewać się odcięcia prąduCzytaj dalej

Co raz więcej zarażonych koronawirusem

Dlatego też informacje o zarażeniu Kwiecińskiego była kolejnym zaskoczeniem po jego rezygnacji. Były minister finansów nie jest jedyną osobą znaną ze świata polityki, która złapała wirusa SARS-CoV-2, warto przypomnieć, że na kwarantannie przebywa prezydent Andrzej Duda.

Według dzisiejszych informacji Ministerstwa Zdrowia wykryto 18 820 przypadków zakażeń, co jest kolejnym niechlubnym rekordem. Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 29 osób, oraz 207 z chorobami współistniejącymi.

TVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABWTVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABWCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze
Sejm w nocy przyjął nową ustawę. Wysokie kary m.in za brak maseczki. Teraz już nikt się nie wywinieSejm w nocy przyjął nową ustawę. Wysokie kary m.in za brak maseczki. Teraz już nikt się nie wywinieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News