fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 26.05.2020. n/z Probka krwi trzymana w reku - zdjecie ilustracyjne.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 2 Listopada 2020

Wjazd tylko z negatywnym testem i obowiązkowa kwarantanna. Mocarstwo wprowadza restrykcje dla Polaków

Kwarantanna czeka na Polaków udających się w podróż do Chin. Światowe mocarstwo wprowadziło ograniczenia dla Polaków i to nie tylko o kwarantannę chodzi. Czego jeszcze muszą spodziewać się Polacy wyjeżdżający do Chin?

Chiny obejmują Polaków kwarantanną

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o nowych wytycznych dla Polaków wyjeżdżających do Chin. Światowe mocarstwo zamknęło granice morskie i lądowe, a dostać się na jego terytorium można tylko za pomocą drogi lotnicznej.

Co więcej, Polacy studiujący w Chinach nie mają możliwości uzyskania wizy. "Ograniczone możliwości udzielenia opieki konsularnej wobec osób objętych kwarantanną lub innymi ograniczeniami wprowadzanymi przez władze lokalne związanymi z restrykcjami sanitarno-epidemiologicznymi", podaje polskie MSZ.

Do ciebie też mogą zadzwonić z sanepidu. Jeden błąd i nawet 30 tys. zł karyDo ciebie też mogą zadzwonić z sanepidu. Jeden błąd i nawet 30 tys. zł karyCzytaj dalej

Obywatele RP "posiadający ważne zezwolenie na pobyt wydane przed 28 marca br. w związku z pracą zawodową, sprawami osobistymi lub w celu połączenia rodziny są uprawnieni do wjazdu do Chin. Ww. kategorie osób, których zezwolenie na pobyt utraciło ważność powinni ubiegać się o wizę w najbliższej Ambasadzie ChRL", podaje resort.

Chiny uniemożliwiły także transport tranzytowy, jednakże to nie wszystko. Mocarstwo światowe wprowadziło także kwarantannę oraz obowiązkowy test dla wjeżdżających na jego terytorium. Z czym muszą zmierzyć się Polacy?

Polacy wjeżdżający do Chin muszą zrobić test na COVID-19 oraz na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym wylotem. Co więcej, w obu przypadkach wynik musi być negatywny.

Waloryzacja emerytur będzie uchwalona jeszcze w tym roku. Wiemy już o ile wzrosną świadczeniaWaloryzacja emerytur będzie uchwalona jeszcze w tym roku. Wiemy już o ile wzrosną świadczeniaCzytaj dalej

"Na pokład samolotu zostaną wpuszczone wyłącznie osoby z ważnym zaświadczeniem. Zachęcamy do kontaktu z Ambasadą ChRL w Polsce w celu uzyskania szczegółów", przestrzega MSZ. A jakie zasady dotyczą kwarantanny?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku
2. Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim "Dzień dobry TVN". "Żeby księdza pobić?", kuriozalne zarzuty
3. Nauczyciele masowo lądują na L4. Od początku roku szkolnego aż 430 tys. zwolnień

Kwarantanna po przylocie do Chin

"W trakcie przekraczania granicy przez osoby uprawnione podróżni poddawani są kontroli medycznej, w tym badaniom na obecność Covid-19. Podróżni po przekroczeniu granicy są zobowiązani do odbycia 7 lub 14-dniowej kwarantanny na własny koszt w wyznaczonym przez władze miejscu", informuje MSZ w komunikacie.

Co więcej, po zakończeniu kwarantanny także należy poddać się obowiązkowym testom na obecność koronawirusa. Chiny zastrzegają, że w momencie wystąpienia ogniska zakażenia, może zostać wprowadzony zakaz przemieszczania się.

Pandemia nie jest naszym jedynym problemem. Ze wschodu nadciąga do nas kolejne wyzwanie epidemicznePandemia nie jest naszym jedynym problemem. Ze wschodu nadciąga do nas kolejne wyzwanie epidemiczneCzytaj dalej

"Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne", napisano na stronie polskiego MSZ.

Polski MSZ przypomina, że zakazem lotów objęte są kraje: Albania, Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Gruzja, Honduras, Irak, Izrael, Jordania, Kuwejt, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Libia, Macedonia Północna, Malediwy, Maroko, Mołdawia, Nepal, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, Tunezja, USA.

Kaufland, Lidl i Biedronka kuszą. Na nagrody wydadzą miliony złotychKaufland, Lidl i Biedronka kuszą. Na nagrody wydadzą miliony złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
  2. Najnowsze wyniki badań. Prosta metoda, która chroni przed koronawirusem lepiej niż maseczki?
  3. Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami
  4. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  5. Groźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążę
  6. Legenda polskich skoków narciarskich ma koronawirusa. Wojciech Fortuna przeżywa dramat, chodzi o jego żonę
  7. Niestety, rozkręca się sezon, uciążliwość dotyka setek tysięcy Polaków. Syrop z buraka na szczęście zwalcza okropność w okamgnieniu
Rydzyk ostro o protestach: „Manipulowane i sterowane”. Ostrzega rodziców przed własnymi dziećmiRydzyk ostro o protestach: „Manipulowane i sterowane”. Ostrzega rodziców przed własnymi dziećmiCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News