Kwarantanna: System eWUŚ będzie wyświetlał informacje także o tym, czy pacjent nie powinien przebywać na kwatantannie
wikimedia.org/Mariochom/CC BY-SA 4.0
Autor Komunikaty prasowe - 25 Marca 2020

Informacji o kwarantannie już nie ukryjesz. Państwo będzie oznaczać Polaków

Kwarantanna, a dokładniej informacja o niej w wypadku danej osoby, jest umieszczana w systemie eWUŚ, w którym do tej pory sprawdzano między innymi, czy dana osoba ma prawo do ubezpieczenia. Od teraz znajdzie się tam też informacja o objęciu pacjenta kwarantanną i o terminie jej zakończenia.

Kwarantanna: Informacja będzie umieszczana w eWuŚ

Prezes NFZ, Adam Niedzielski, oświadczył, że osoby przebywające na kwarantannie będą odpowiednio oznaczane w systemie eWUŚ, czyli Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. To właśnie w nim lekarze będą mogli sprawdzić, czy dana osoba, z którą mają akuratr do czynienia, podlega kwarantannie.

- Znacznik kwarantanny w EWUŚ został uruchomiony. Przy nazwisku pacjenta pojawia się dopisek KW z terminem końca kwarantanny. Systematycznie zasilamy bazę danych nowymi rekordami osób podlegających kwarantannie, na tę chwilę mamy już ponad 100 tys. osób uwzględnionych w bazie – przekazał prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Objęty kwarantanną do policjantów: Objęty kwarantanną do policjantów: "Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał"Czytaj dalej

Obecnie w bazie znajduje się około 100 tys. pacjentów. Ma być ona też aktualizowana na bieżąco. Informacja o objęciu kwarantanną jest wyjątkowo istotna dla lekarzy, którzy do tej pory podczas przyjmowania pacjenta musieli się opierać na jego oświadczeniu. Wiadomość o tym, że ktoś jest objęty kwarantanną, dotyczy osób, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

- Osoba niąobjęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno takiej osobie wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sama nie ma objawów. Nikomu nie wolno takiej osoby odwiedzać - informuje Radio Zet.

Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyJuż w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem, że liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa wynosi 1479. Objętych kwarantanną było 62 tys. 511, zaś zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju 104 tys. 529. Z kolei objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym było 53 tys. 426 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  2. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News