Policja przeprowadza regularne kontrole osób, które powinny znajdować się na kwarantannie
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 21 Marca 2020

W dobę skontrolowali 56 tys. osób. 328 z nich musi zapłacić nawet 30 tys. zł kary

Policja przeprowadza regularne kontrole osób, które miały zostać poddane kwarantannie, ponieważ wróciły z zagranicy lub miały kontakt z osobą zarażoną. Skontrolowano w ciągu ostatniej doby 56 tys. osób i stwierdzono 328 uchybień. 

Kwarantanna dla osób mających kontakt z zarażonym

Osoby, które nie zastosowały się do kwarantanny według nowych regulacji będą mogły liczyć na jeszcze wyższą grzywnę niż wcześniej. Kara za nieprzebywanie w miejscu kwarantanny wynosiła do wczoraj 5 tys. złotych, ale decyzją premiera została ona podwyższona do kwoty 30 tys. zł.

1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźniCzytaj dalej

– Generalnie podchodzimy do zaleceń służb sanitarnych z dużą odpowiedzialnością i samodyscypliną, jednak ponownie podkreślamy, że w stosunku do naruszających zasady będą wyciągane surowe konsekwencje – podkreślił rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. W ubiegły wtorek poczuł się źle, 6 ostatnich dni spędził w izolacji. Nie żyje 45-latek pochodzący z Wielkiej Brytanii

Kara to nawet 30 tys. zł

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem, ale też na te, które niedawno powróciły zza granicy. Trwa 14 dni. W jej czasie nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania, które staje się miejscem izolacji.

W piątek rząd w związku z wprowadzeniem stanu epidemii podwyższył kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny.

– Wprowadzamy bardziej surowe kary – z 5 tys. zł na 30 tys. zł, ale także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dana osoba przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarowała – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę rano, że liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wynosi 439. Pięć z tych osób zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News