Eneas De Troya CC BY 20
https://www.flickr.com/photos/eneas/3471986083
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Marca 2020

"Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Kwarantanną objętych jest coraz więcej ludzi na całym świecie, a wygląda na to, że dopiero początek. Szef Narodowego Instytutu Zdrowia Anthony Fauci uważa, że koronawirus jest 10 razy bardziej zabójczy niż sezonowa grypa. W trakcie środowego wysłuchania w Izbie Reprezentantów specjalista stwierdził też, że “najgorsze dopiero przed nami”.

Kwarantanna na całym świecie

W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba osób objętych kwarantanną z powodu koronawirusa. Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację prezydenta Donalda Trumpa grupa zadaniowej ds. epidemii koronawirusa COVID-19 zaznaczył, że sytuacja w USA jest poważna, ale to dopiero początek.

"Mogę powiedzieć, że zobaczymy więcej przypadków, a stan rzeczy będzie gorszy niż jest teraz" - ocenił Anthony Fauci, cytowany przez Forsal, w trakcie wysłuchania przed komisją ds. nadzoru i reform Izby Reprezentantów.

Pilny apel Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie płatności bezgotówkowych. Zmiany są niezbędnePilny apel Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie płatności bezgotówkowych. Zmiany są niezbędneCzytaj dalej

Kwarantanna i zatrzymanie napływu z zagranicy

Zdaniem eksperta koronawirus ma 10 razy większą śmiertelność niż wirus sezonowej grypy. A to, jak bardzo sytuacja będzie się pogarszać, zależy od dwóch czynników: kontroli napływu osób, które przyjeżdzają do USA i mogą przywieźć koronawirusa z zagranicy, a także zdolności władz stanowych do przeprowadzenia kwarantanny i ograniczenia lokalnych ognisk epidemiii koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ zapowiada: W Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego

Szef Narodowego Instytutu Zdrowia zalecił też rezygnację z imprez masowych. Wyjaśnił też, mecze np. ligi koszykarskiej NBA mogłyby się odbywać bez udziału publiczności.

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Przed komisją przemawiał też inny członek grupy zadaniowej, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Robert Redfield. Ekspert przedstawił dane dotyczące koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad 1000 przypadków zakażenia COVID-19, a choroba doprowadziła do śmierci 31 osób.

Jak zauważa Forsal, wystąpienie miał poważny ton i odbiega mocno od wcześniejszych wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa. Można było odnieść wrażenie, że prezydent bagatelizuje problem epidemii. Jeszcze we wtorek Trump radził Amerykanom, by byli spokojni, bo wirus jest przejściowy. Wcześniej porównał na Twitterze statystyki grypy i koronawirusa.

"A więc w ubiegłym roku 37 tys. Amerykanów zmarło z powodu zwyczajnej grypy. Średnia co roku waha się między 27 tys. a 70 tys. Ale nic nie jest zamykane, życie i gospodarka idą dalej. W tym momencie mamy 546 potwierdzone przypadki koronawirusa z 22 zgonami. Pomyślcie o tym!" - pisał na Twitterze prezydent.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  2. COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Mimo to, 103-latce udało się ją pokonać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News