Kwarantanna musi się odbyć, za złamanie zasad grozi kara
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 09.03.2020. n/z Maseczka ochronna z napisami kwarantanna i koronawirus.
Autor Maria Glinka - 10 Marca 2020

Nieprzestrzeganie kwarantanny z wielką karą. Możesz zapłacić nawet 5 tys. zł

Kwarantanna nakładana przez właściwe władze w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem musi być przestrzegana. W przeciwnym razie grozi kara finansowa w wysokości 5 tys. zł.

Kwarantanna obwarowana karą

Kwarantanna może być narzucona przez pańtswowego, powiatowego lub granicznego inspektora na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zainfekowanymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Za nieprzestrzeganie zasad, które obowiązują podczas okresu wyizolowania, grozi kara w wysokości 5 tys. zł.

Pilnie poszukują ochotników do zakażenia. Można zarobić ogromne pieniądzePilnie poszukują ochotników do zakażenia. Można zarobić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Jakie są reguły kwarantanny?

Czas obowiązywania tej restrykcji wynosi 14 dni, w trakcie których nie wolno opuszczać miejsca, wskazanego decyzją administracyjną. Należy również unikać kontaktów międzyludzkich, a w przypadku niemożności spełnienia tego ograniczenia władze zalecają zachowanie bezpiecznego odstępu 1-1,5 m odległości.

DZISIAJ GRZJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Koniec 500 plus? W mediach pojawiły się plotki, minister oficjalnie odpowiada

Osoba objęta kwarantanną ma obowiązek stałego udzielania informacji o swoim stanie zdrowia, które powinna przekazać właściwym władzom. W sytuacji, gdy kondycja się pogorszy należy telefonicznie zawiadomić sanepid i bezzwłocznie zgłosić się na oddział zakaźny najbliższego szpitala.

Co więcej, w czasie kwarantanny trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad higieny - przypomina bankier.pl. Warto zwrócić uwagę na częste mycie rąk i zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu zgięciem łokcia lub chusteczką. Zaleca się także, aby unikać dotykania ust i oczu.

Coraz więcej zachorowań

Zgodnie z najnowszymi informacjami liczba zakażonych pacjentów w Polsce wzrosła do 20. W szpitalach przebywa 467 osób, a na 1014 została nałożona kwarantanna. Obywateli objętych nadzorem epidemiologicznym jest na terenie kraju 7110 - podaje tvn24.pl.

Liczby rosną, a wraz z nimi zdenerwowanie w społeczeństwie. Wczoraj doszło do niecodzienniej sytuacji, w której pacjent z podejrzeniem o zakażenie koronawirusem, nie zastosował się do przymusowej izolacji i uciekł z kwarantanny. Poszukiwały go m.in. służby sanitarne. Rzecznik Komendy Głównej Policji w Warszawie przyznał, że pacjent został z powrotem odprowadzony do szpitala.

Z kolei w poniedziałek rano pacjentka uciekła ze szpitalu w Wałbrzychu, w którym przebywają dwie osoby z podejrzeniem zarażenia. W tej sytuacji szpital był zmuszony wezwać policję. Wkrótce potem kobieta została znaleziona na stacji benzynowej, na którą, według nieoficjalnych informacji, udała się w celu zakupu alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Nietypowy objaw czerniaka. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dłoniom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariusz
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News