Kursy walut nie ruszają się w święta
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 23 Grudnia 2019

Waluty w czasie świąt w sporym marazmie. Teraz dużo nie zarobisz

Kursy walut w okresie świątecznym będą podlegać mniejszym wahaniom - informuje money.pl. Analitycy walutowi podkreślają, że również polski złoty wchodzi w okres ograniczonej aktywności. Spodziewają się, iż na koniec roku za jedno euro będziemy płacić około 4,25 zł.

Kursy walut w okresie świątecznym będą stabilne

Kursy walut już na początku światecznego tygodnia nie wykazują dużych wahań (brak istotniejszych ruchów jest także na złotym) i taka sytuacja utrzyma się prawdopodobnie już do końca roku - prognozuje cytowany przez money.pl analityk walutowy Konrad Ryczko. Polska waluta w poniedziałek jest kwotowana w okolicach 4,256 zł za euro, 3,84 zł za dolara amerykańskiego, 4,99 zł wobec funta szterlinga oraz 3,91 zł w relacji do szwajcarskiego franka.

Umowa handlowa USA - Chiny istotna dla rynków, ale raczej po Nowym Roku

Analityk podkreśla, że na światowych rynkach finansowych trwa wyczekiwanie na szczegóły umowy handlowej pomiędzy prowadzącymi wojnę celną Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Donald Trump zapowiedział, iż odpowiedni dokument zostanie podpisany już "wkrótce”. Ponadto, na rynku pojawiły się informacje dotyczące totalitarnej Korei Północnej, sugerujące iż tamtejszy przywódca, Kim Jong Un, ponownie może dążyć do dyplomatycznych konfrontacji z USA. "Generalnie jednak na rynku nie dzieje się zbyt dużo, a nawet oczekiwania co do szczegółów umowy wydają się być przesunięte na początek 2020 roku" - zauważa ekspert.

W sierpniu za euro trzeba było płacić prawie 4,40 zł

W całym minionym roku kurs EUR/PLN poruszał się w przedziale 4,24-4,40, wobec czego kurs prognozowany na koniec roku wydaje się stosunkowo niski. Szczyt wartości euro wobec złotego tradycyjnie przypadł w tym roku na okres wakacyjny, gdy jedno euro było droższe - w stosunku do kursu prognozowanego na koniec roku - o prawie 15 groszy. Kurs USD/PLN wahał się między 3,70 a 4,03, natomiast w relacji do franka szwajcarskiego polska waluta wyceniana była w zakresie 3,72 - 4,06. Widać zatem, że szczyt tegorocznego osłabienia złotego już dawno za nami.

Użytkownicy LPG i diesli mogą nie mieć wesołych Świąt. Czekają ich podwyżki cenUżytkownicy LPG i diesli mogą nie mieć wesołych Świąt. Czekają ich podwyżki cenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News