Temperatura kuriera powinna być znana?
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 7 Czerwca 2020

Prawie co drugi Polak oczekuje większej kontroli kuriera. 77% chce wglądu w wyniki

Blisko połowa Polaków uważa, że kurierzy i dostawcy jedzenia powinni mieć podczas pracy stale sprawdzaną temperaturę – wynika z badania Uce Research. Zdecydowana większość badanych z tej grupy, bo 77 proc. chciałoby uzyskać dostęp do wyniku pomiaru.

Temperatura kuriera powinna być znana?

Wielu z nas stykało się z nimi w ostatnich miesiącach częściej niż ze znajomymi czy nawet członkami dalszej rodziny. Pandemia koronawirusa spowodowała, że musieliśmy ograniczyć nie tylko kontakty, ale też wyjścia na wszelkiego rodzaju zakupy czy do resturacji. Ratunkiem okazały się zamówienia online, tyle, że ktoś musiał je dostarczyć (nie zawsze mamy opcję wyboru paczkomatu). Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się czy aby kontakt z kurierem bądź dostawcą jedzenia jest bezpieczny i zapewne w większości przypadków uspokoiłaby nas informacja o temperaturze tych osób.

Nie zaskakują więc wyniki badania Uce Research, o których pisze – powołując się na MondayNews – portal wiadomoscihandlowe.pl. Zdaniem 48 proc. Polaków uważa, że kurierzy i dostawcy jedzenia powinni mieć stale monitorowaną temperaturę ciała podczas pracy. Zdecydowana większość, bo 77 proc. ankietowanych z tej grupy chciałoby mieć wgląd w wyniki pomiaru (16 proc. nie ma takiej potrzeby). W jaki sposób? Najlepiej zdalny, np. poprzez aplikację mobilną (61 proc.), bądź SMS-em lub e-mailem (19 proc.). Co dziesiąty uczestnik badania uważa, że sam kurier lub dostawca powinien o tym poinformować.

Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. złSkończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. złCzytaj dalej

Wyniki badania nie zaskakują Dariusza Lewandowskiego z firmy kurierskiej Priorytet.

- Oczekiwania Polaków względem pomiaru temperatury pracowników firm kurierskich czy dostawców jedzenia nie są zaskakujące. Kurierzy spotykają się już z tym, że po wejściu do biurowców mają ją mierzoną przez ochroniarzy. Takie sytuacje zdarzają się też dosyć często w dużych budynkach, w których pracuje wiele osób. Klienci zamawiający produkty do domów również mogą mieć takie życzenie – komentuje – cytowany przez portal - Lewandowski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Przedstawiciel firmy kurierskiej zwraca uwagę, że realizacja tego rodzaju oczekiwań może wyglądać różnie w poszczególnych firmach, w zależności od wewnętrznej polityki.

- Natomiast nie sądzę, aby na rynku był z tym jakiś problem. Branża powinna w tej sytuacji wykazać elastyczność i zrozumienie. Temperatura mogłaby być badana na miejscu z zachowaniem odległości 1,5 metra, zgodnie z wymogami sanitarnymi, lub poprzez innego rodzaju metody zdalne, w tym aplikacje mobilne itp. Warunkiem jest to, żeby pomiar zajmował kilka sekund lub był w ogóle niezauważalny - podkreśla Lewandowski.

Ekspert kreśli niebywały scenariusz na drugą falę pandemii. Rola państwa może w niej budzić zaniepokojenieEkspert kreśli niebywały scenariusz na drugą falę pandemii. Rola państwa może w niej budzić zaniepokojenieCzytaj dalej

Zbyt duża ingerencja w prywatność?

Zdaniem blisko trzech czwartych respondentów (74 proc.) informacja o temperaturze kuriera bądź dostawcy jedzenia nie jest zbytnią ingerencją w prywatność tych osób. Niemal co piąty ankietowany jest przeciwnego zdania (22 proc.).

- Mierzenie temperatury jest obecnie standardem na lotniskach krajowych i warunkuje możliwość odbycia podróży samolotem. Dlatego można uznać, że tego typu działanie nie byłoby zbyt dużą ingerencją w prywatność kuriera czy dostawcy jedzenia – tłumaczy Lewandowski.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI w dniach 25-30 maja br. na reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych Polaków. Do ankiety zostały dopuszczone wyłącznie te osoby, które zadeklarowały, że regularnie, tj. przynajmniej raz w tygodniu, korzystają z usług kurierskich lub zamawiają jedzenie do domu.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Już jutro ważny dzień, zostało tylko kilkanaście godzin. 278 tys. Polaków czeka na 9:00Już jutro ważny dzień, zostało tylko kilkanaście godzin. 278 tys. Polaków czeka na 9:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News