Abp. Marek Jędraszewski, zwolnienia w kurii
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 22 Września 2019

Krakowska kuria zwolniła trzy kobiety. Powód zszokował opinię publiczną

Kuria Metropolitarna w Krakowie podała w sobotę informację, że zdecydowała się na zwolnienie trzech kobiet ze swojego biura prasowego. Wcześniej zwolnionych miało być pięć kobiet. Teraz kuria podała, że zdecydowała się zwolnić tylko te kobiety, które są niezamężne i nie tworzą "katolickich rodzin". Na takie uzasadnienie zareagowała właściwie cała branża dziennikarska, która skrytykowała decyzję arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który podjął decyzję o zwolnieniu kobiet.

Szefowa biura prasowego krakowskiej kurii (także zwolniona) Joanna Adamik mówi, że jest zdziwona i zasmucona decyzją Archidiecezji Krakowskiej z racji tego, że jej szefostwo dobrze znało jej stan cywilny już wcześniej i nie zgłaszało do niego zastrzeżeń. Adamik mówi także o jej wielu próbach usprawnienia komunikacji pomiędzy biurem prasowym a abp. Markiem Jędraszewskim i niestety były to próby bezskuteczne - jak pisze portal wirtualnemedia.pl.

Zwolnienie przez Kurię za brak męża i dzieci

W sobotę Kuria Metropolitarna w Krakowie opublikowała oświadczenie, w którym tłumaczy swoją decyzję. Wpis zamieszczony został przez wirtualnemedia.pl:

"Podjęte działania dotyczą zakończenia współpracy jedynie z koordynatorem Biura, panią Joanną Adamik, i jej dwiema najbliższymi współpracowniczkami, które są osobami niezamężnymi" - napisała Kuria. "Natomiast dwie pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej" - brzmi druga część oświadczenia.

Reakcja mediów na decyzję Kurii

Do powodu zwolnienia podanego przez kurię odnieśli się dziennikarze z mediów reprezentujących wszystkie poglądy. Dezaprobatę wyrazili dziennikarze "Do Rzeczy", "Gazety Wyborczej", "Polityki" i wielu innych mediów.

Szykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatkówSzykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatkówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Wrocławski ginekolog miał zgwałcić 19-latkę podczas badania lekarskiego. Miał podać jej alkohol

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News