Okrągły stół w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwosci
Jan Bielecki/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 11 Września 2020

Kukiz nie mówi "NIE" koalicji z PiS. Decyzję tłumaczy jednym zdaniem

Im bliżej rekonstrukcji rządu tym więcej pojawia się spekulacji dotyczących ewentualnych koalicji. Zainteresowany połączeniem sił jest także jeden z liderów Koalicji Polskiej - Paweł Kukiz.

Kukiz chce koalicji z PiS

Pisaliśmy już dziś o rzekomych planach połączenia sił PiS i PSL. Koalicją z PiS zainteresowany jest sam Paweł Kukiz, jeden z liderów Koalicji Polskiej. Kukiz zajął głos w tej sprawie, ponieważ jego klubowy kolega, Jarosław Sachajko, w rozmowie z RMF FM zasugerował, że Klub Parlamentarny powinien dążyć do koalicji z partią rządzącą. Zdaniem Sachajki koalicja jest potrzebna, “żeby zmieniać rzeczywistość”.

Dostaje blisko 22,9 tys. zł emerytury. Ujawniamy sekret świadczenia najbogatszego polskiego emerytaDostaje blisko 22,9 tys. zł emerytury. Ujawniamy sekret świadczenia najbogatszego polskiego emerytaCzytaj dalej

- Jarosław Sachajko mówił dokładnie to, co mówię od wielu lat. Przekazał, że przyszliśmy po realizację postulatów: żeby je zrealizować trzeba mieć władzę albo mieć wpływ na władzę, czyli być w koalicji z władzą - zdradził Kukiz w rozmowie z Interią.

Oprócz tego polityk ma w planach przeprowadzanie reform, takich jak: “ustawa antykorupcyjna, ustawa antysitwowa, ustawa kompetencyjna, wprowadzić sędziów pokoju oraz zrealizować postulaty ustrojowe”. Według Kukiza koalicja byłaby możliwa, gdyby PiS zobligował się do realizowania postulatów Kukiz'15.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu

Zajęli mu konto za 14 lat zaległego abonamentu, więc zrobił jedno. Sąd uznał, że nie musi nic płacićZajęli mu konto za 14 lat zaległego abonamentu, więc zrobił jedno. Sąd uznał, że nie musi nic płacićCzytaj dalej

- Mówimy o zmianach systemowych, a nie o stanowiskach dla cioć, wujków, matek i kochanek - stwierdził lider Koalicji Polskiej - Koalicja Polska w dwóch trzecich składa się z PSL, a w jednej trzeciej z innych podmiotów. Rozumiem, że Władysław Kosiniak-Kamysz mówił za PSL, ale przy tego typu komunikatach powinno być ustalone jakieś wspólne stanowisko - ocenił.

W rozmowie z PAP Kukiz wytłumaczył, że warto myśleć o współpracy z każdym, kto pomógłby w osiągnięciu celów postawionych przez partię “bez względu na to czy władzę będzie miał PiS, SLD, Platforma czy ktokolwiek inny”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Kubica wraca do Formuły 1. Przekazał informację, na którą czekali wszyscy
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Skosisz trawnik pod domem, grozi nawet 5 tys. zł kary. Zablokują nawet rozpalenie w kominkuSkosisz trawnik pod domem, grozi nawet 5 tys. zł kary. Zablokują nawet rozpalenie w kominkuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News