Marek Kuchciński z rodziną lata samolotem państwowym
wikimedia.org/Sejm RP
Autor Przemysław Terlecki - 25 Lipca 2019

Kuchciński latał samolotem z rodziną. CIS przekonuje, że służbowo

Marek Kuchciński, marszałek Sejmu RP, podróżował rządowym samolotem razem ze swoją rodziną. Jednak, jak podaje Centrum Informacyjne Sejmu, robił to w "celach służbowych".

Marek Kuchciński, jeden z kluczowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, który stoi na czele Sejmu, podróżował samolotem państwowym w towarzystwie swojej rodziny. Do dokumentów potwierdzających takie fakty dotarło, jak podało, Radio Zet. Lotów miało być sześć, a podczas nich na pokładzie maszyny obecny miał być marszałek Sejmu, członkowie jego rodziny oraz oficer Służby Ochrony Państwa.

Radio Zet informuje, że z dokumentów wynika, iż loty miały miejsce w czasie od styczeń do lipca tego roku. Były to trzy loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa z Rzeszowa do Warszawy oraz jeden z Warszawy do Krakowa. W lotach marszałkowi mieli towarzyszyć członkowie jego rodziny w różnym składzie - podaje radio. Miała być to albo żona, albo córka, albo jego synowie. Stacja informuje także, że "nie wiadomo, czy rodzina Kuchcińskiego zapłaciła za te loty", a Kancelaria Sejmu nie ustosunkowała się do zadanych jej w tej sprawie pytań.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

Marek Kuchciński lata z rodziną "służbowo"?

Głos w sprawie zabrało jednak Centrum Informacyjne Sejmu, które oświadczyło, że wszystkie podróże marszałka były służbowe. Sam Marek Kuchciński ma mieć bardzo napięty kalendarz, gdyż miesięcznie realizuje około 30 spotkań służbowych.

Każda ze zrealizowanych samolotem rządowym podróży drugiej osoby w państwie miała charakter służbowy. Kalendarz marszałka Sejmu jest bardzo napięty. Marszałek realizuje średnio ok. 30 spotkań służbowych w miesiącu, nie licząc obowiązków podstawowych związanych z funkcjonowaniem - cytuje CIS Rzeczpospolita.

Centrum poruszyło także sprawę obecności osób postronnych, w tym wypadku rodziny marszałka Marka Kuchcińskiego, na pokładzie samolotu Gulfstream G550. Zgodnie z podaną przez CIS informacją, "obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu". Centrum podało przy tym dość wymijająco, iż z możliwości towarzyszenia marszałkowi na pokładzie samolotu korzystają także inni funkcjonariusze państwowi.

Z możliwości towarzyszenia marszałkowi Sejmu w podróżach korzystają zresztą przede wszystkim reprezentanci Izby, pracownicy Kancelarii Sejmu oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, co ułatwia sprawną realizację programu podróży, a zarazem nie ma nic wspólnego z korzyściami o charakterze osobistym - oświadczyło CIS.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News