Kuba Strzyczkowski nowym szefem Trójki
Wikipedia/Mohylek
Autor Radosław Święcki - 25 Maja 2020

Trójka ma nowego dyrektora. Kontrowersyjna decyzja

Koniec zamieszania w radiowej Trójce? Nowym dyrektorem anteny został jej wieloletni dziennikarz Kuba Strzyczkowski, który zastąpi na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego. Część byłych dziennikarzy rozgłośni nie kryje zaskoczenia tą nominacją.

Kuba Strzyczkowski nowym szefem Trójki

Jako pierwszy informację o nominacji Strzyczkowskiego na szefa radiowej Trójki poinformował Pressserwis. Dziennikarz w rozmowie z portalem potwierdził tę informację. Strzyczkowski zastąpi na stanowisku Tomasza Kowalczewskiego, który w poniedziałek złożył rezygnację.

Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzytaj dalej

Przypomnijmy, że zarządzający Trójką od listopada ubiegłego roku Kowalczewski unieważnił 1998 notowanie „Listy Przebojów Programu Trzeciego”, które nadano 15 maja. Notowanie wygrał najnowszy utwór Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, w którym artysta krytykuje wizytę Jarosława Kaczyńskiego za to, że złożył wizytę na cmentarzu mimo obowiązujących w związku z pandemią koronawirusa zakazów. Kowalczewski zarzucił autorom „Listy...” manipulację przy liczeniu głosów, podkreślając, że w rzeczywistości piosenka Kazika powinna znaleźć się na 4 miejscu. Unieważnienie głosowania i zarzuty o nieuczciwość spowodowały, że wypowiedzenie w radiowej Trójce złożył wieloletni prowadzący „Listę...” Marek Niedźwiecki. W kolejnych dniach z rozgłośni odeszli legendarni dziennikarze stacji jak m.in. Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska, czy dyrektor muzyczny anteny Piotr Metz, który ujawnił publicznie smsa od Kowalczewskiego, w którym szef Trójki domagał się, by „zrobił coś z tą piosenką”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

Od 30 lat w Trójce

Kuba Strzyczkowski związany jest z Trójką od 1989 roku. Od lat prowadzi audycję „Za a nawet przeciw”, a także słynne świąteczne licytacje, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. To z jego inspiracji powstał słynny „Karp”, śpiewany co roku przez dziennikarzy stacji w okresie Bożego Narodzenia.

Za kontrowersyjną decyzję wybór Strzyczkowskiego uważa inna legenda Trójki Wojciech Mann, który rozstał się z rozgłośnią kilka miesięcy temu, w związku ze zwolnieniem jego bliskiej współpracowniczki Anny Gacek.

Abonament RTV do likwidacji. Popieracie ten pomysł?Abonament RTV do likwidacji. Popieracie ten pomysł?Czytaj dalej

- Trochę mnie rozśmieszył pan tą informacją. Ale jest to oczywiście śmiech przez łzy. Ktokolwiek w takich warunkach przyjmuje propozycję szefowania Trójce, budzi moje wątpliwości – komentuje dla Onetu Mann. - W obecnej sytuacji najpierw musiałaby się oczyścić atmosfera na bardziej przejrzystą, żeby móc w ogóle myśleć o powrocie "starej" Trójki. O ile ten powrót w ogóle jeszcze jest możliwy – dodaje Mann.

Kuba Strzyczkowski będzie piątym dyrektorem anteny za czasów rządów PiS. Przed Tomaszem Kowalczewskim stanowisko to pełnili Wiktor Świetlik, Adam Hlebowicz i Paulina Marat-Stolarek.

Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzenia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w PolsceProblemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News