książę Harry
wikimedia, Mark Jones
Autor Komunikaty prasowe - 13 Stycznia 2020

Książę Harry i księżna Meghan zdecydowali "żyć na własny rachunek". Wiemy, ile mają własnego majątku

Książe Harry i księżna Meghan wydali oświadczenie: "Zamierzamy zrezygnować z pełnienia ważnych ról w ramach rodziny królewskiej i pracować, by stać się niezależni finansowo" - podaje TVN24Bis.

Książe Harry i księżna Meghan wydali oświadczenie

Książe Harry i księżna Meghan wydali oświadczenie, że rezygnują z pełnienia istotnych ról wobec rodziny królewskiej i zamierzają pracować, aby być niezależnymi finansowo. "Planujemy dzielić nasz czas między Zjednoczone Królestwo i Amerykę Północną, wciąż honorując nasze obowiązki względem Królowej, Commonwealthu i naszych protektorów" - napisali w środowym wspólnym oświadczeniu, jak cytuje TVN24Bis.

Raport finansowy Pałacu Buckingham

Pałac Buckingham opublikował w czerwcu zeszłego roku raport finansowy za rok budżetowy 2018-2019 i z danych w nim zawartych wynika, że państwowa dotacja dla rodziny królewskiej wyniosła 82,2 miliona funtów, co stanowiło 25 procent jej dochodów państwa z zarządzania nieruchomościami królewskimi w latach 2016-2017.

“Wydatki rodziny królewskiej wyniosły 67 milionów funtów, co stanowiło wzrost o 19,6 miliona (41 procent) w porównaniu z poprzednim rokiem (2017-2018)” - podaje TVN24Bis. Stało się tak przede wszystkim z powodu zwiększonych kosztów utrzymania nieruchomości. “Zgodnie z raportem 15,2 miliona funtów zostało przesunięte do rezerw budżetowych w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi” - informuje portal.

Wyślij wniosek i otrzymaj należne 5 tys. złotych. Już dzisiaj możesz ubiegać się o spore pieniądze od państwaWyślij wniosek i otrzymaj należne 5 tys. złotych. Już dzisiaj możesz ubiegać się o spore pieniądze od państwaCzytaj dalej

Finanse księcia Harry`ego i księżnej Meghan

Dotychczasowy majątek księcia Harry`ego i księżnej Meghan opiewa na niebagatelne kwoty. Książe Harry w spadku po śmierci swojej matki, księżnej Diany odziedziczył 20 milionów funtów. Co więcej, 7 milionów funtów dostał od królowej Elżbiety i pieniądze te ulokowane są w funduszu powierniczym, założonym 1994 roku.

Księżna Meghan również posiada swój niemały majątek, który oszacowano na około 4 miliona funtów. Środki te pochodzą m.in. z gaży z jej występów w popularnym, amerykańskim serialu “W garniturach”. Oprócz wspomnianego serialu, ma ona również w swoim dorobku role w kilku filmach. Co więcej, zanim została księżną Sussex, prowadziła bloga o modzie i podróżach, na którym zarabiała 61 tysięcy funtów rocznie.

Czy książęca para będzie musiała martwić się o środki do życia?

Ze wspomnianych wyżej danych wynika, że książe Harry i księżna Meghan nie będą musieli martwić się o swój byt po ograniczeniu roli w rodzinie królewskiej. Za sprawą swojej rozpoznawalności na całym globie mogą zarabiać chociażby na wsytapieniach publicznych. “Ponadto Sussexowie w ostatnich tygodniach opatentowali swoją markę królewską Sussex na ponad stu przedmiotach, od koszulek, przez książki, czasopisma, po materiały dydaktyczne” - informuje TVN24Bis. Z tego wynika więc, że książęca para raczej nie będzie musiała martwić się o to, co włożyć do garnka.

BiznesINFO portal biznesowy"Wypłata 13. emerytury obniży nasze przyszłe świadczenia". Polacy teraz dostaną pieniądze, a potem zostaną z niczym?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News