Abdykacja królowej Elżbiety
wikimedia/de:Benutzer:Mr.Clemens
Autor Komunikaty prasowe - 29 Listopada 2019

Coraz częściej mówi się o abdykacji Elżbiety II. Media podają nawet konkretną datę

Królowa brytyjska abdykuje w 2021 roku, gdy skończy 95 lat, takie są spekulacje tabloidów na wyspach. Ma to mieć związek ze skandalem wokół osoby księcia Andrzeja. Jednak eksperci, którzy zajmują się rodziną królewską wątpią w taką wersję.

Królowa brytyjska być może za jakiś czas abdykuje

Królowa brytyjska według tabloidów na wyspach zdecyduje się na abdykację w 2021 roku, gdy skończy 95 lat. Pierwszy napisał o tym “The Sun”. “Według tej gazety to następca brytyjskiego tronu, książę Karol, zdecydował, że jego młodszy brat Andrzej ma wycofać się z pełnienia oficjalnych obowiązków” - informuje Bankier.pl.

Czy Karol zostanie wkrótce królem?

Zdaniem źródła, które cytuje “The Sun”, w Pałacu Buckingham od jakiegoś czasu trwają przygotowania do tego, by książe Karol został królem. "Skandal wokół Andrzeja i (amerykańskiego miliardera pedofila Jeffreya) Epsteina dał Karolowi szansę na pokazanie, że potrafi prowadzić Firmę. Nikt nie jest ważniejszy niż instytucja rodziny królewskiej, nawet Andrzej, ulubiony syn królowej. Karol rozumie to i zachowywał się zdecydowanie - jak król, którym może wkrótce być. Był to moment, w którym Karol (de facto - PAP) został księciem regentem" - twierdzi źródło, cytowane przez Bankier.pl.

Królowa brytyjska w kwietniu 2021 r. skończy 95 lat

“The Sun” zwraca uwagę, że królowa brytyjska skończy 95 lat w kwietniu 2021 r. Będąc w tym wieku jej mąż, książę Filip, zdecydował się na wycofanie z życia publicznego. W Pałacu Buckingham podobno od jakiegoś czasu mówi się, że być może również królowa Elżbieta będzie chciała wówczas przejść na emeryturę.

Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądzeNajpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądzeCzytaj dalej

Królowa brytyjska ogranicza swoje obowiązki

Nie sposób nie zauważyć, że w ciągu ostatnich lat królowa brytyjska znacznie ograniczyła swoje obowiązki. Rok temu uczestniczyła w 283 oficjalnych wydarzeniach, natomiast w 2017 r. w 332. Książe karol w 2018 r. brał udział w 507 uroczystościach, w związku z czym właściwie można stwierdzić, że sprawuje on już obowiązki monarchy. "Jej Wysokość jest świadoma swojego wieku i chce być pewna, że kiedy jej czas nadejdzie, sukcesja na tronie będzie bezproblemowa. Jak rozumiem, królowa ma tę sprawę dokładnie przemyślaną i uważa, że jeśli będzie nadal żyła w wieku 95 lat, poważnie rozważy przekazanie rządów Karolowi" - twierdzi źródło "Daily Express", cytowane przez Bankier.pl.

Abdykacja konieczna do przejścia na emeryturę

Według reguł sukcesji, nie jest możliwe przejście na emeryturę królowej brytyjskiej bez abdykacji. Jednak w przypadku, gdy jej stan zdrowia się pogorszy, będzie mogła wycofać się z pełnienia obowiązków. “W takim wypadku obowiązki królowej przejąłby regent, którym na pewno zostałby Karol, ale nie zostałby on królem do czasu śmierci Elżbiety II” - informuje Bankier.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  2. Chciał tylko kupić jednego kurczaka. Odjęło mu mowę, gdy zrozumiał, co się stało
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News