kredyty
Pixabay
Autor Paulina Musianek - 18 Kwietnia 2020

Wsparcie od rządu ma zostać rozszerzone. Kolejne rozwiązania mają objąć kredyty Polaków

Kredyty obywateli, ochrona spółek przed przejęciami, pomoc dla samorządów czy zamówienia publiczne - w tym zakresie rząd planuje rozszerzyć pakiet pomocowy.

Kredyty, biznesy i samorządy. Nowe rozwiązania w tarczy kryzysowej

Nie tylko kredyty Polaków zostaną objęte wsparciem od rządu. Jak poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, pakiet pomocowy ma zostać rozszerzony. Według jej zapewnień nowe rozwiązania w ramach tzw. tarczy antykryzysowej mają się pojawić w przyszłym tygodniu.

Jeden z nich powstał po rozmowach ze stroną samorządową i ma być pomocą dla samorządów – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Druga część tej ustawy ma odnosić się do zamówień publicznych. - Branża budowlana działa w Polsce, budowy nie stanęły - i to jest dobra wiadomość. Wiele z tych prac jest realizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a zatem to są największe inwestycje. I tutaj kwestia możliwości, elastyczności zmiany umów pomiędzy podmiotami jest bardzo ważna. Pewnych budów nie będzie można skończyć w terminie, mimo że branża działa, ale jest mniej pracowników i roboty trwają dłużej - tłumaczyła. Nowe rozwiązania mają też objął Krajową Izbę Odwoławczą.

Co więcej, minister Emilewicz bierze również pod uwagę udzielenie większych możliwości finansowania czasu postojowego bądź wsparcia w finansowaniu pracowników w przypadku dużych firm.

Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieLidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieCzytaj dalej

Kredyty Polaków objęte tarczą

Kolejne rozwiązania mają objąć kredyty Polaków. - Banki podpisały porozumienie w zakresie udzielania wakacji kredytowych. Stale to monitorujemy. I widzimy pewną gotowość banków do udzielania tych wakacji. I tutaj też będziemy mieć pewne rozwiązania prawne - mówiła w rozmowie z PAP.

1000 plus dla turystyki

Minister Emilewicz wspomniała również o pracach nad rozwiązaniami, które mają wesprzeć szeroko rozumianą branżę turystyczną.

- Szczegóły tego programu będziemy chcieli zaproponować pod koniec kwietnia, po uzgodnieniach z Ministerstwem Finansów - powiedziała. Propozycje te mają wesprzeć z jednej strony Polaków - aby mogli skorzystać z urlopu, ale też wspomóc przedsiębiorców z branży turystycznej.

Radio ZET: Policja dozbraja się w czasie epidemii. Wśród zakupów armatki i 30 mln sztuk amunicjiRadio ZET: Policja dozbraja się w czasie epidemii. Wśród zakupów armatki i 30 mln sztuk amunicjiCzytaj dalej

Budownictwo motorem odbudowania gospodarki

- Mamy szeroki pakiet dla budownictwa czynszowego, społecznego. Wiele rodzin na wiele lat straci zdolność kredytową. Chcemy im dostarczyć mieszkania szybko i w wysokim standardzie. Budownictwo będzie lewarem i motorem odbicia gospodarczego. Musimy dostarczać takie rozwiązania, by pokolenie dzisiejszych 20-30 latków nie zapłaciło największej ceny za obecny kryzys – zaznaczyła również minister rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News