W Kraśniku przegłosowano uchwałę dotyczącą sieci 5G i WiFi.
Wikimedia/Fabian Horst, (CC BY-SA 4.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Września 2020

Radni Kraśnika zaskoczyli całą Polskę. Są za uchwałą przeciwko 5G i WiFi

Kraśnik nie przestaje zaskakiwać. Po tym jak radni miasta przyjęli uchwałę dotyczącą “powstrzymania ideologii LGBT”, chcą teraz wytoczyć wojnę 5G i WiFi. Jak Kraśnik zamierza walczyć z siecią?

Kraśnik wytacza wojnę 5G i WiFi

Radni Kraśnika uchwalili odezwę, przygotowaną przez aktywistów, która ma na celu zablokowanie rozwoju sieci 5G i demontaż sieci WiFi w szkołach.

"Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elekromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku" - zapisano w petycji stowrzyszenia Polska Wolna od 5G, która spotkała się z poparciem większości radnych miasta. Według informacji portalu krasnik.naszemiasto.pl, za przyjęciem uchwały było 9 radnych Kraśnika. Sześcioro z nich było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.

W kolejnej części petycji poruszono kwestię demontażu sieci WiFi dostępnej w szkołach i nakazanie uczniom przełączania telefonów na tryb samolotowy w czasie lekcji i wprowadzenie zakazu korzystania z urządzeń na przerwach z wyjątkiem kontaktowania się z rodzicami i w celach alarmowych.

Zamiast bonu turystycznego wakacje od państwa jak kiedyś. Co sądzisz?Zamiast bonu turystycznego wakacje od państwa jak kiedyś. Co sądzisz?Czytaj dalej

Szkodliwe 5G

Podczas spotkania na temat szkodliwości sieci 5G wypowiedziała się Justyna Czarnota wolontariuszka przy Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Przeciwdziałania Elektroskażeniom "Prawo do życia", która uczestniczyła w spotkaniu na prośbę radnych, którzy byli podzieleni w kwestii szkodliwości fal, które sieć miałaby emitować.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizować
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

- Powinniśmy ewentualnie podpisać się pod petycją do rządu o zmianę - powiedział w rozmowie z portalem radny Jerzy Misiak i dodał, że wycofanie WiFi ze szkół jest niemożliwe.

- My nie mamy na to wpływu, te nadajniki i tak będą montowane czy my tego chcemy, czy nie chcemy - stwierdził radny Jacek Michalczyk i zachęcił do poczytania informacji o tym, czy 5G jest rzeczywiście szkodliwe na stronach internetowych.

- To jest coś absolutnie nowego i nie wiemy jak będzie działało na nasze organizmy i na nasze dzieci - powiedział z kolei radny Jan Albiniak.

- Przypomnę tylko, że współpraca Polski i USA w sprawie technologii 5G jest ważnym elementem polityki zagranicznej rządu Mateusza Morawieckiego i sojuszu polsko-amerykańskiego. W tej sprawie 2 września ubiegłego roku podpisana została przez premiera polskiego rządu i wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a stosowna deklaracja - zaznaczył Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Miasta Kraśnik.

Nie da się ukryć, że radni Kraśnika dali się wprowadzić w błąd. W rozmowach tego typu powinni uczestniczyć niezależni eksperci. W tym przypadku radni wysłuchali tylko jednej strony sporu dotyczącego szkodliwości sieci 5G, która ewidentnie przedstawiała argumenty emocjonalne zamiast rzeczowych faktów popartymi badaniami.

Nie tylko piątek pod psem. W weekend pełne uderzenie jesieniNie tylko piątek pod psem. W weekend pełne uderzenie jesieniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci krąży zatrważający filmik z Zielonej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem
Sensacyjne odkrycie górników. Natknęli się na nie zupełnie przypadkowoSensacyjne odkrycie górników. Natknęli się na nie zupełnie przypadkowoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News