Kraków
fshq
Autor Komunikaty prasowe - 8 Października 2019

Kraków stał się "zieloną wyspą". Pokazał rządzącym, jak zwalczyć ogromny problem

Kraków to przykład miasta, w którym pokazano, że czystsze powietrze najzwyczajniej się opłaca. “Smog kosztuje Polskę 111 mld zł rocznie. Czas zrozumieć, że taniej dopłacać do czystej energii niż leczenia. To tylko kwestia ustawienia priorytetów przez rządzących” - powiedział aktywista Jakub Nowotarski.

Kraków zaczyna “świecić na zielono”

Kraków od dziesięcioleci był miastem o niechlubnej sławie, jeśli chodzi o nad wyraz dużą ilość smogu. Na szczęście zaczyna się to zmieniać. Dzięki dużym dofinansowaniom i konsekwentnej polityce jakość powietrza w stolicy małopolski znacznie się polepszyła - co widać na mapach - Kraków zaczyna “świecić na zielono”.

Jeszcze wiele do zrobienia

Co ciekawe, zielony Kraków na mapie mocno odróżnia się od żółto-czerwonych, a nawet brunatnych okolic, które go otaczają z każdej strony. Do jednoznacznie dowodzi, że wysiłki krakowskiego samorządu odnoszą sukces. Jednak nie ma co się cieszyć za wcześnie i osiadać na laurach w kwestii walki ze smogiem, bowiem jest jeszcze wiele do zrobienia.

Kraków poważnie podchodzi do kwestii smogu

Portal Wp.pl przytoczył na ten temat wypowiedź udzieloną serwisowi Money.pl, przez aktywistę ze stowarzyszenia “Akcja Miasto”, Jakuba Nowotarskiego: “Kraków jest jedynym miastem w Polsce, które na poważnie zajęło się tematem smogu. Konsekwentnie wymieniano piece. Poszły na to naprawdę poważne środki finansowe. Rocznie było to nawet 100 mln zł. Oczywiście inne polskie miasta stawiają sobie za cel czyste powietrze, ale na razie to głównie polityka małych kroków”.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Nie żyje Janusz Kondratiuk. Polski reżyser zmagał się z rakiem trzustki, miał 76 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News