kradzież auta
Pixabay/TheDigitalWay
Autor Komunikaty prasowe - 22 Listopada 2019

Złodziei interesują konkretne samochody. Lepiej uważaj na swoje auto

Kradzież samochodu to niestety sytuacja, do której w Polsce dochodzi bardzo często. Złodzieje mają zróżnicowane preferencje np. jeśli chodzi o marki samochodów. Być może twoje auto znajduje się w ich targecie.

Kradzież samochodu

Kradzież samochodu niejednemu właścicielowi dobrego auta spędza sen z powiek. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, częstotliwość kradzieży samochodów jest bardzo zróżnicowana pomiędzy województwami. “Liczba samochodów osobowych skradzionych w 2018 r. wahała się od 67 (woj. opolskie) do aż 2456 (woj. mazowieckie). Na wynik Mazowsza mocno wpłynęła duża liczba aut skradzionych w Warszawie oraz jej najbliższych okolicach” - podaje Fakt. Wysoki wynik kradzieży na Mazowszu jest spowodowany ogromną ilością samochodów skradzionych w stolicy oraz w jej pobliżu. Niemało kradzieży odnotowano także w pięciu innych województwach:dolnośląskim, wielkopolskim, śląskim, łódzkim oraz pomorskim.

Jak wynika z badań wyżej wspomnianego instytutu, właściciele drogich samochodów mogli mieć spokojny sen w województwie opolski, ale nie tylko. Stosunkowo do niewielu kradzieży doszło także w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, podlaskim, jak informuje Fakt.

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyRenty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyCzytaj dalej

“Japończyki” są popularnym celem kradzieży na Mazowszu

Co interesujące, w poszczególnych częściach kraju złodzieje mają różne preferencje, jeżeli chodzi o kradzież marki samochodów. I tak na przykład na Mazowszu najczęściej dochodzi do kradzieży aut japońskich, w szczególności Toyot. Za to nowsze auta niemieckie (zwłaszcza Audi) są pożądane u złodziei w całym kraju. Samochody francuskie również są atrakcyjne do przywłaszczenia bez względu na region. “Ciekawą kwestią jest stosunkowo niewielka liczba kradzieży popularnych Skód oraz aut koreańskich. Mniejsze zainteresowanie ze strony złodziei stanowi pewien argument na rzecz zakupu takich samochodów” - mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach dowiedziała się prawdy
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News