Kradzież następowała podczas postoju cystern. Złodzieje przelewali paliwo do plastikowych butelek
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Grudnia 2019

Zuchwała kradzież 10 tys. litrów paliwa. Historia jak z filmu sensacyjnego

Kradzież i paserstwo produktów naftowych na szkodę koncernu paliwowego skutkowała zatrzymaniem 15 osób - poinformował w piątek PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Kradzież paliwa z cysterny

Śledczy ustalili, że kradzież była dokonywana od czerwca 2019 roku w Warszawie i okolicach. Podejrzani kradli paliwo z transportujących je cystern. nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że kradzież paliwa następowała bezpośrednio po opuszczenie bazy ładunkowej.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński dodał, że kradzież była dokonywana podczas krótkich, nieplanowanych postojów cystern. Złodzieje używali specjalistycznego sprzętu do spuszczania niewielkich ilości paliwa, które wpadało do 20-30 litrowych plastikowych pojemników. "Nieznaczna ilość skradzionego jednorazowo paliwa powodowała, że powstały w ten sposób ubytek był zbyt mały, aby odkryć nieprawidłowości ilościowe w trakcie transportu" - powiedział cytowany przez bankier.pl prokurator.

"Ustalono, że w proceder zaangażowani byli głównie kierowcy cystern, pracownicy zewnętrznej firmy transportowej świadczącej usługi transportowe dla koncernu paliwowego oraz osoby z nimi związane, oczekujące w umówionych miejscach na kierowców cystern. Podłączały podczas postojów sprzęt, spuszczając paliwo do wcześniej przygotowanych pojemników" - wyjaśniał cytowany przez bankier.pl Łapczyński.

Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłychFiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłychCzytaj dalej

Za kradzież paliwa 5 lat więzienia

Nadkom. Sylwester Marczak przekazał PAP, że podejrzani zostali zatrzymani w poniedziałek, 17 grudnia. Akcję przeprowadzili warszawscy policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego na wysokości MOP Małopole. Tam udało się ująć dwóch przestępców na gorącym uczynku. W sumie zatrzymano 15 osób. Policja ustaliła, że zatrzymani mogli ukraść ponad 10 tysięcy litrów oleju napędowego i benzyny bezołowiowej.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz. 13 osobom zarzuca się kradzież ponad 10 tys. litrów. Pozostałe dwie osoby usłyszały zarzut paserstwa. Sąd zdecydował, że wszyscy podejrzani muszą zostać objęci dozorem policyjnym. Grozi im do pięciu lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News