Kradzież klejnotów Augusta Mocnego
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 11 Stycznia 2020

Okradli skarbiec polskiego króla. Teraz chcą 9 mln euro za zrabowane przedmioty

Skarbiec króla Augusta II Mocnego w Dreźnie został zrabowany 25 listopada ubiegłego roku. Teraz przestępcy próbują sprzedać m. in. ukradziony Order Orła Białego. Suma jaką życzą sobie łącznie za królewskie klejnoty, to 9 mln euro.

Orkadziony w listopadzie ubiegłego roku drezdeński Gruenes Gewoelbe (Zielona Powała) był ochraniany przez izraelską firmę CGI. Co ciekawe, złodzieje zwrócili się teraz za pośrednictwem poczty elektronicznej do tegoż przedsiębiorstwa i zaoferowali mu odkupienie skradzionych przedmiotów za cenę 9 mln euro - pisze bankier.pl.

Kradzież królewskich przedmiotów

August II Mocny, który był nie tylko królem Polski, ale także elektorem saskim, zgromadził swoje królewskie klejnoty właśnie w Dreźnie. Oprócz Orderu Orła Białego złodzieje wynieśli również Drezdeński Biały Diament, a także parę przedmiotów o małych gabarytach, które mogły zmieścić się oknie. Tym samym oknem, którym złodzieje dostali się do środka także muzeum opuścili.

Izraelska firma CGI poinformowała prokuraturę, że otrzymała wiadomość e-mail, w której to ktoś zaoferował skradzione kosztowności za cenę równowartości 9 mln euro. Rzekomi złodzieje proponowali, aby Izraelici zapłacili kwotę w wirtualnej walucie bitcoin. Ostrzegli także przed próbą namierzenia adresu IP komputera, z którego to owa wiadomość została wysłana.

Biedronka znowu podnosi pensje. W sklepie zarobisz nawet 6500 zł miesięcznieBiedronka znowu podnosi pensje. W sklepie zarobisz nawet 6500 zł miesięcznieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News