fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.03.2019. n/z Napis VAT z pieniedzmi w tle i dlonmi w czarnych rekawiczkach - koncepcyjne zdjecie wyludzenia VAT.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Marca 2020

Podawał się 26-latce za policjanta. Wyszedł z 1,5 tys. zł w kieszeni

Kradzież na policjanta okazuje się być wciąż skuteczną metodą oszustwa. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu ostrowskiego. 26-letnia kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej podała oszustowi wszystkie dane do swojego konta. Straciła 1500 złotych.

Kradzież na policjanta dalej skuteczna

Pomimo, że media i służby cały czas ostrzegają przed takimi metodami oszustw, to kradzież na policjanta nadal się sprawdza. 4 marca po godzinie 15:00 mieszkanka powiatu ostrowskiego, odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna dzwonił z numeru zastrzeżonego. Poinformował kobietę, że rozpracowuje grupę przestępczą i ktoś w Poznaniu zawarł na jej dane kredyt w banku w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, aby go anulować potrzebne są wszystkie dane konta.

Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zachorowań. Jeden z zarażonych znajduje się w WarszawieMinisterstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zachorowań. Jeden z zarażonych znajduje się w WarszawieCzytaj dalej

Dokonał kradzieży przez telefon

Jak podaje Policja, oszust chciał być wiarygodny i aby odsunąć podejrzenia o kradzież, kazał swojej ofierze zweryfikować jego dane dzwoniąc na numer Policji, kobieta wybrała numer 997, jednak nie rozłączyła wcześniejszej rozmowy po czym słuchawkę przejęła inna osoba i potwierdziła tożsamość oszusta.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Widziałeś tego mężczyznę? Skrzywdził kobietę w centrum Krakowa, poszukuje go policja

Kobieta przekazała oszustowi numer logowania, hasło oraz kody do przelewu. Po chwili rozmowy mężczyzna rozłączył się i obiecał się jeszcze skontaktować. Kiedy 26-latka zorientowała się, że mogła paść ofiarą kradzieży, powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy. Okazało się, że z jej konta zniknęło 1500 złotych.

Uważaj. Ty także możesz paść ofiarą kradzieży

Policjanci kolejny raz przypominają, że żadne tego typu działania policji nie są organizowane przez telefon. Gdy dostaniemy taki telefon, możemy być niemal pewni, że chodzi o kradzież i inne przestępstwa.

Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

“Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Nie reagujmy pochopnie. Pod żadnym pozorem nikomu nie przekazujmy haseł dostępowych do naszych rachunków bankowych, gdyż może skutkować to pozbawieniem nas całych oszczędności. Nie przekazujmy nikomu kodów sms. Nie przekazujmy nikomu danych prywatnych również w tym nr telefonu do autoryzacji transakcji. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112” - radzi Policja w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Oto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeOto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News