Kosmetyki polskim hitem eksportowym
pxfuel.com
Autor Komunikaty prasowe - 1 Stycznia 2020

Polska branża hitem eksportowym. Co drugi produkt idzie w świat

Kosmetyki to w Polsce intratny biznes. Nasz kraj rośnie w siłę, jeżeli chodzi o rynek kosmetyczny. Na eksport przeznaczonych jest 50 proc. produktów.

Kosmetyki to biznes w który warto inwestować

Kosmetyki są w Polsce intratnym biznesem. Rynek kosmetyczny w naszym kraju należy do jednych z najbardziej rozdrobnionych na świecie. Z tego względu polskie firmy eksportują własne towary. Profity tego są dwojakie: po pierwsze, budują za sprawą tego własną markę; po drugie, napędzają branżę w kraju.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

Polskie kosmetyki słynne na świecie

“Z kosmetyków polskich mogą korzystać klienci 160 krajów świata. Jesteśmy szóstym krajem w Unii Europejskiej pod względem eksportu takich produktów” - podaje "Puls Biznesu", jak cytuje “Money”. Gdy pewny brexit się dokona, to będziemy piątym.

Istotnym jest fakt, że branża kosmetyczna w Polsce wciąż ulega ekspansji. Jak przytacza “Money”, w rozmowie z “PB” Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, przytacza dane REGON, które mówią, że w latach 2015-2017 zarejestrowano w Polsce ok. 175 spółek, które zajmują się produkcją lub dystrybucją perfum.

Nie tylko palacze ucierpią. Na wycofaniu mentoli stracą konkretne sklepyNie tylko palacze ucierpią. Na wycofaniu mentoli stracą konkretne sklepyCzytaj dalej

Rozdrobnienie rynku kosmetycznego

Za sprawą rozdrobnienia rynku kosmetycznego, polskie firmy oddają połowę swoich produktów na eksport. W związku z tym, mają możliwość budowania swojej marżowości, co ma przełożenie na wewnętrzny rynek.

Fundusze, które na tym zarabiają pozwalają na inwestowanie w rozwój laboratoriów, jak również na eksperymenty z nowymi produktami. Coraz to nowe uczelnie kosmetologiczne pojawiają w Polsce jak grzyby po deszczu, co więcej, nie brakuje też start-upów. Uczelni kosmetologicznych mamy w naszym kraju najwięcej (ok. 63) w porównaniu do innych krajów Europy..

“Dzięki temu w sektorze bardzo sprawnie migruje wiedza. Ludzie zdobywają przez kilkanaście lat doświadczenie w dużych firmach o ugruntowanej pozycji, następnie decydują się na rozkręcenie własnego biznesu, zatrudniają młodych pracowników - tworzą miejsca pracy, nowe spółki i nowe marki” - tłumaczy Blanka Chmurzyńska-Brown.

Proboszcz chciał 30 tys. zł od parafian na wymianę drzwi. Teraz wyzywa, bo dostał tylko 10 tys. złProboszcz chciał 30 tys. zł od parafian na wymianę drzwi. Teraz wyzywa, bo dostał tylko 10 tys. złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News