Polacy chcą zamknięcia kościołów
Wikimedia/Piotr Rydzewski
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Października 2020

Restrykcje w kościołach zbyt małe? Polacy chcą całkowitego zamknięcia świątyń

Kościoły, zdaniem ponad połowy Polaków powinny być zamknięte do czasu, gdy liczba dobowych zakażeń koronawirusem zacznie spadać. Wiele osób nie rozumie, dlaczego kościoły pozostają otwarte, podczas gdy zamknięto siłownie.

Kościoły otwarte, siłownie zamknięte

W sieci łatwo można natrafić na opinie wściekłych internautów, którzy dziwią się dlaczego, mimo wprowadzanych restrykcji kościoły w dalszym ciągu są otwarte dla wiernych. Wiele osób wytyka, że rząd postanowił pozamykać siłownie, do których uczęszczają najzdrowsi w społeczeństwie ludzie, którzy zdecydowanie dbają o swoje zdrowie. Co innego z kościołami, do których najczęściej uczęszczają osoby starsze, które, jak wiadomo, są najbardziej narażone na działanie wirusa.

Podobne nastroje pokazało badanie Ariadna, przeprowadzone na zlecenie Wirtualnej Polski i money.pl. Po tym, jak podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia, które obowiązują od wczoraj, Polacy zwrócili uwagę na fakt, że nie uwzględniono w nich miejsca, w którym o zakażenie bardzo łatwo - kościołów.

Kolejna duża zmiana w godzinach dla seniorów, warto o niej wiedzieć. Rozporządzenie wejdzie w życie już jutroKolejna duża zmiana w godzinach dla seniorów, warto o niej wiedzieć. Rozporządzenie wejdzie w życie już jutroCzytaj dalej

Wyłączono punkty gastronomiczne, a edukacja przeszła w tryb zdalny na każdym etapie kształcenia, podczas gdy kościoły i cmentarze nie doczekały się żadnych kolejnych obostrzeń.

— Decyzję zostawiamy na przyszły tydzień. Wtedy będziemy widzieli, jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i wówczas zostaną podjęte decyzje — wyjaśniał cytowany przez money.pl Mateusz Morawiecki. — Powtarzam apel o odwiedzenie grobów bliskich parę dni wcześniej lub później. Najważniejsze, aby nie było wielkiej kumulacji osób w jednym miejscu, również na obszarach, gdzie kupuje się znicze lub kwiaty. Zostańmy w domach — podsumował.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie

Janusz Palikot odpala kolejną petardę. Nowy biznes zakłada razem z Kubą WojewódzkimJanusz Palikot odpala kolejną petardę. Nowy biznes zakłada razem z Kubą WojewódzkimCzytaj dalej

Polacy chcą zamknięcia kościołów

Zanim przedstawiono Polakom nowe obostrzenia, w badaniu zapytano, co sądzą o pomyśle zamknięcia kościołów, które pozostałyby zamknięte dla wiernych do momentu, w którym liczba zakażeń koronawirusem nie zaczęłaby spadać.

Wyniki badania mogą wielu zdziwić, ponieważ ponad połowa badanych (52 proc.) zgadza się z takim pomysłem.

Zdecydowaną aprobatę wyraziło 34 proc. badanych, a 18 proc. stwierdziło, że raczej zgadza się na ograniczenie funkcjonowania kościołów.

Poczta Polska planuje masowe zwolnienia. Sposób, w jaki chce to zrobić bardzo zaskakujePoczta Polska planuje masowe zwolnienia. Sposób, w jaki chce to zrobić bardzo zaskakujeCzytaj dalej

Zdecydowane “nie” zamknięciu kościołów powiedziało zaledwie 14 proc. ankietowanych, a 17 proc. w ogóle nie wyrobiło sobie na ten temat zdania.

Bardzo ciekawą informacją jest to, że grupa 25-44 lat jest najbardziej podzielona jeśli chodzi o tę kwestię. Znalazło się w niej najwięcej zwolenników, jak i przeciwników nałożenia dodatkowych restrykcji na kościół. Wśród tych osób z pomysłem zgadza się 54 proc. pytanych, a sprzeciwia się 31 proc.

Datki od wiernych zagrożone

Money.pl trafnie zauważa, że wraz z zamknięciem kościołów skończą się datki od wiernych. Okazuje się, że Polacy nie kwapią się do wysyłania przelewów na rzecz swojej parafii.

Na pytanie, czy w przypadku zamknięcia kościołów, Polacy będą wspierać finansowo kościoły przelewami, odpowiedzi twierdzącej udzieliło zaledwie 18 proc. badanych.

Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymKiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. WHO z ważnym oświadczeniem. Dotyczy szczepionki
  4. Polskie prawo surowsze od tego w Iranie czy Arabii Saudyjskiej. Państwa wyznaniowe bardziej liberalne ws. aborcji
  5. Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Restauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuRestauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News