Kościół skorzysta na tarczy antykryzysowej?
pixabay/kisistvan77
Autor Radosław Święcki - 29 Maja 2020

Tarcza 4.0 obniża pensje pracowników, ale wspomoże Kościół? Sowite dopłaty dzięki nocnej poprawce rządu?

Kościół beneficjentem tarczy antykryzysowej 4.0.? Z informacji przekazanych przez posłankę Lewicy Hannę Gill-Piątek wynika, że podczas nocnych prac nad rządową specustawą posłowie sejmowej komisji finansów zaproponowali dopłaty m.in. dla jednostek organizacyjnych Kościoła i związków wyznaniowych.

Kościół otrzyma dopłaty?

Czy najnowsza wersja tzw. tarczy antykryzysowej przyzna dopłaty Kościołowi? To możliwy scenariusz. Ale od początku. W nocy ze środy na czwartek posłowie sejmowej komisji finansów publicznych kontynuowali pracę nad rządową specustawą. W trakcie obrad posłowie zaproponowali szereg poprawek do projektu.

W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkęW Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkęCzytaj dalej

Posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, która uczestniczyła w obradach – jak podaje TVN 24 – zwróciła uwagę, że w punkcie dotyczącym dopłat do oprocentowania kredytów, udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom, dołączono zapis, że "jednostki organizacyjne kościoła, związki wyznaniowe oraz kościelna osoba prawna" mogą "zwrócić się z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony pracy" ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na "dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym".

- Co robi poprawka o włączeniu związków wyznaniowych w benefity kolejnej tarczy antykryzysowej? Wjeżdża o 1.00 w nocy na Komisję Finansów Publicznych cała na biało. Zabierać pracownikom, dawać biznesom kościelnym – napisała na Twitterze Gill-Piątek.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Czy Tadeusz Rydzyk miał święcenia i jest księdzem? Ujawniamy tajemnice redemptorysty

Kościół pozbawiony dochodów?

Podczas obrad posłanka Lewicy podkreślała, że w jej ocenie Kościół „nie jest organizacją, która powinna otrzymywać taka pomoc i nie powinna być tak klasyfikowana jak ludzie, którzy prowadzą własne firmy i głód zagląda im w oczy”.

Odnosząc się do tej wypowiedzi przewodniczący komisji finansów publicznych Henryk Kowalczyk (PiS) podkreślił, że w trakcie pandemii Kościół jest „wyjątkowo pozbawiony przychodów”. Poseł partii rządzącej zwrócił również uwagę, że w Kościół również zatrudnia ludzi.

O tym czy poprawka wejdzie w życie ostatecznie zdecyduje Sejm.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  2. Chłoniak jest podstępnym nowotworem. Jakie są jego objawy i rokowania w przypadku wykrycia?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jednak nie będzie 1000+? Wyszły na jaw nowe informacje
Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneGdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News