Terminale w kościołach już wkrótce
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 20 Grudnia 2019

"Ofiaromaty" już za chwilę w parafiach. Kościół wchodzi w epokę bezgotówkową

Kościół chce odpowiedzieć na potrzeby wiernych i wprowadzić możliwość płatności kartą “co łaska”. Lubelska parafia archikatedralna zdecydowała się ostatnio na takie rozwiązanie. Jednak okazało się, że pomysł nie jest nowością. “Pierwsze "ofiaromaty" pojawiły się we Francji już w 2016 roku” - informuje “Business Insider”.

Kościół podąża za nowoczesnymi rozwiązaniami

Kościół w Polsce zaczyna wprowadzać możliwość płatności ofiar kartą. Katolicka Agencja Informacyjna przekazała informacje, że w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie będzie można płacić “co łaska” przy pomocy terminala płatniczego, zwanego potocznie “ofiaromatem”.

“To eksperyment, wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, który coraz częściej w rozliczeniach używa karty płatniczej” – mówił w zeszłym miesiącu KAI ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej, cytowany przez “Business Insider”. Dodał, że będzie to jedynie dodatkowa opcja składania ofiar dla wiernych. Tradycyjna metoda, czyli płatność gotówką, w dalszym ciągu będzie istniała.

Program “Polska Bezgotówkowa”

Jak się okazało, możliwość płacenia kartą weszła w życie w niektórych kościołach już wcześniej. Prekursorem w tej dziedzinie była jezuicka parafia w Jastrzębiej Górze, która wzięła udział w programie “Polska Bezgotówkowa” w połowie zeszłego roku. Bezgotówkowo można również zapłacić “co łaska” m.in. w stołecznym kościele dominikanów przy ulicy Freta.

Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłychFiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłychCzytaj dalej

Minister Finansów Tadeusz Kościński podczas grudniowej konferencji "Transakcje bezgotówkowe w Kościele - czy to możliwe?" powiedział, że chce, żeby "każdy konsument miał prawo zapłacić w sklepie gotówką lub bezgotówkowo, by to on wybierał jak woli to zrobić", jak cytuje “Business Insider”.

"Minister finansów Tadeusz #Kościński: Tam gdzie Polacy mają możliwość płacenia bezgotówkowo, kartą czy telefonem, to często z tego korzystają. Dzięki współpracy rynku z @bezgotowkowa będziemy mieć coraz więcej miejsc, gdzie można będzie zapłacić bezgotówkowo" - napisało na Twitterze MF.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News