Terminale w kościele
aleteiapolish
Autor Komunikaty prasowe - 16 Grudnia 2019

Od tacy już się nie wymigasz brakiem gotówki. W kościele zapłacisz kartą

Kościół ma w planach niemałą rewolucję. Już nie będziesz musiał mieć przy sobie gotówki, żeby dać “co łaska”, gdyż możliwa będzie płatność kartą. “Konferencja Episkopatu Polski coraz częściej wspomina o wprowadzeniu nowych rozwiązań w instytucjach kościelnych” - informuje “Super Biznes”.

Kościół wprowadzi nowe rozwiązwiązanie

Kościół ma w planach niemałą rewolucję. Już nie będziesz musiał mieć przy sobie gotówki, żeby dać “co łaska”, gdyż możliwa będzie płatność kartą.

“Czasy, w których przyszło nam żyć wymuszają na nas coraz to nowe zachowania w sferze życia publicznego, tak jest choćby i z obrotem tradycyjnym pieniądzem, a właściwie z jego powolnym zanikaniem na rzecz obrotu bezgotówkowego, który staje się coraz bardziej powszechny w naszym codziennym funkcjonowaniu. Nie omija to obecnie także instytucji kościelnych np. parafii, które coraz częściej stają przed koniecznością i rozważają, na ile możliwe jest już teraz korzystanie np. z terminali płatniczych, tak by zupełnie nie zatracić swojego wyjątkowego religijnego charakteru, a z drugiej strony nadążyć za duchem czasów” – mówi cytowany przez Gosc.pl ks. Janusz Majda (Ekonom Konferencji Episkopatu Polski), jak podaje “Super Biznes”.

Polacy preferują płacić kartą

W związku z takim zapotrzebowaniem Fundacja Polska Bezgotówkowa zdecydowała się przygotować ofertę promującą obrót bezgotówkowy i zachęcającą do instalacji terminali. Jak mówią wyniki badań, już co dziesiąty Polak zupełnie zrezygnował z korzystania z gotówki , natomiast 56 badanych zadeklarowało, że preferuje płacić kartą.

Do końca lutego musisz mieć zaświadczenie. Inaczej nici z ulgiDo końca lutego musisz mieć zaświadczenie. Inaczej nici z ulgiCzytaj dalej

Tyczy się to również zachowań w kościele. Fundacja Polska Bezgotówkowa wychodzi z inicjatywą do parafii proponującąc rozwiązanie, w ramach którego “każdy kościół może otrzymać terminal płatniczy i posługiwać się nim przy okazji opłat w parafialnych sklepiku, kawiarni czy nawet szkole” - podaje “Super Biznes”. Nic nie przeszkadza, aby również ofiary za posługi duszpasterskie były składane bezgotówkowo.

Kościoły instalują terminale na własną rękę

Warto zauważyć, że niektóre kościoły już obecnie decydują się na instalację terminali na własną rękę. “Tak jest w parafii św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze na Pomorzu prowadzonej przez jezuitów” - informuje “Super Biznes”. W zakrystii został zainstalowany terminal płatniczy, więc już nie trzeba mieć przy sobie gotówki, by złożyć ofiarę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  4. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  5. Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News